مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

در این بخش قصد داریم مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک را شرح دهیم. البته علاوه بر شرکت کننده های مذکور، موتورسیکلت، خودروهای استون مارتین و لوتوس نیز حضور دارند. از این مسابقه جذاب لذت ببرید.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

مسابقات بین ابر خودروها و جت ­های جنگنده کمی قدیمی شده ­اند، درست است؟ به همین دلیل یک گروه دیوانه و طرفدار هیجان در ترکیه تصمیم گرفتند کار متفاوت ­تری انجام دهند، آن­ها مجموعه ای از سریع ­ترین وسایل نقلیه چرخ دار و یک جت را برای مسابقه درگ در برابر هم قرار دادند.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

این مسابقه در زمان برگزاری فستیوال تکنولوژی و هوافضا در فرودگاه جدید استانبول برگزار شد که در آن یک موتور سیکلت سوپر بایک کاوازاکی نینجا H2R، خودروی مسابقات فرمول یک رد بول، لوتوس Evora، استون مارتین ونتیج و یک خودروی تسلا مدل S مسابقه ای در برابر یک جت جنگنده F16 قرار گرفتند.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

در ابتدا تسلای تمام الکتریکی با یک جهش کوچک پیش افتاد اما این شرایط مدت زیادی برقرار نماند و کاوازاکی توانست به کمک موتور قدرتمند 300 اسب بخاری خود به سرعت تسلا مدل S را پشت سر بگذارد.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

سطح لغزنده باند فرودگاه در ابتدا برای خودروی فرمول یک مشکلاتی ایجاد کرد و باعث شد این خودرو کنترل چرخ های عقب خود را از دست داده و در نهایت صدها متر بعد از شروع مسابقه بتواند مجددا کنترل آن ­ها را به دست بگیرد. اما با این وجود خودروی مسابقات فرمول یک توانست به سرعت تسلا را پشت سر گذاشته و شروع به تعقیب کاوازاکی کند. در پایان مسابقه و هنگام گذشتن از خط پایان این خودرو تنها 4 دهم ثانیه از کاوازاکی عقب ­تر بود.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

جالب است که تسلا حتی موفق به کسب مقام سوم هم نشد و این جایگاه به جت F16 رسید. در نهایت پس از تسلا که مقام چهارم قرار گرفت، به ترتیب استون مارتین ونتیج، جت دوم و لوتوس اوورا از خط پایان گذشتند.

مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک

با اینکه نمی ­توان دقیقا در مورد نحوه مدیریت این مسابقه هیجان­ انگیز آن هم با وجود یک خودروی فرمول یک و یک جت F16 اظهار نظر کرد! اما بی ­شک این مسابقه نمایش منحصر به فردی از هیجان و سرعت بود.

منبع : Carscoops.com

رقابتی از نوع متفاوت! از مسابقه تسلا با جنگنده و ماشین فرمول یک لذت ببرید

 

مطالب مرتبط :

درگ فورد GT هزار اسب بخاری و مک لارن 720

پیروزی آسان هوندا NSX مقابل لامبورگینی در درگ

مسابقه درگ هیجان انگیز 3 جیپ گرند چروکی

مسابقه دیدنی تسلا مدل 3 با مدل S و X

تولید اولین شاسی بلند استون مارتین در سال 2019