مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

تماشا کردن مسابقه درگ بین سوپرخودروهای عملکردی، هیچ وقت قدیمی نمی شود. اولا بخاطر، فرم ساده مسابقه است که معمولا بیشتر خودروها تاثیر گذارند تا راننده آنها !!! و دوما یک محیط مطمئن برای سنجیدن عملکرد خودرو محسوب می شود و در این مسابقه ما رقابت بین لامبورگینی هوراکان LP610 و مرسدس AMG GT R را شاهد هستیم. شما می توانید شرط بندی کنید که کدامیک از این خودروها برنده خواهد شد، اما در نهایت هر کسی که این ویدئو را می بیند، برنده است!

مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکانمسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

مرسدس به روزتر شده است و 577 اسب بخار را از موتور دوگانه توربوشارژ V8 خود می گیرد. در مقابل هوراکان دارای دو سیلندر بیشتر است، اما عملکرد دمش طبیعی دارد و موتور آن V10 می باشد و توان تولید 602 اسب بخار را دارد. البته هر دو خودرو با استفاده از یک سیستم انتقال 7 سرعته دو کلاچه، قدرت را به چرخ ها منتقل می کنند.

مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

GT R ​​دارای سیستم دیفرانسیل عقب است در حالی که هوراکان دارای سیستم دو دیفرانسیل است. البته هر دو آنها وزن نزدیکی به یکدیگر دارند – و فقط در حدود 8 پوند (3.6 کیلوگرم) با یکدیگر مغایرند – این خودروها می توانند قدرت را بطور کامل به آسفالت خیابان ها منتقل کنند.

مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

این ویدیو دو مسابقه را نشان می دهد – در ابتدا شتاب 400 متر (درگ) و به دنبال آن یک مسابقه شتاب گیری از سرعت 40 مایل (64 کیلومتر) در ساعت انجام می شود. در اولین مسابقه Huracán نسبت به GT R شروع بسیار خوبی دارد و سیستم دو دیفرانسیل هوراکان به راحتی GT R را پشت سر می گذارد. هوراکان در کل، رهبری مسابقه را به عهده دارد.

مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکانمسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

اما در طول مسابقه دوم همه چیز متفاوت است. در مسابقه دوم (شتاب از سرعت 40 مایل) ، هر دو خودرو بسیار نزدیک به یکدیگر حرکت می کنند. GT R ​​می تواند Huracán را با فاصله بسیار کم – شاید نصف طول خودرو – پشت سر بگذارد و زمانی که مسابقه به پایان می رسد دارای سرعت 150 مایل (241 کیلومتر) در ساعت می باشد.

مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان

این فقط یک نمونه دیگر از مواردی است که چگونه سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل می تواند نتیجه یک مسابقه را تغییر دهد. سیستم انتقال قدرت چهار چرخ به این معنی است که قدرت موتور به تمام چرخ ها منتقل می گردد. این دستکاری های کوچک، باعث بوجود آمدن شتاب سریعتری در خودروها خواهد شد.

در پایان از ویدئو مسابقه درگ بنز AMG GT R با لامبورگینی هوراکان لذت ببرید.

 

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

درگ نفس گیر بین لامبورگینی هوراکان و مک لارن 720

لامبورگینی هوراکان با تیونینگ Nero Nemesis

بنز AMG GT R زیر تیغ جراحی تیونر Domanig