مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

چند ماه پیش هم رقابت این سه خودرو (و موارد مشابه­ شان) را دیدیم اما این بار نتیجه متفاوت است، پس با مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو همراه خودرو ویترین باشید.

مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

این مسابقه هیجان ­انگیز در یک باند فرودگاهی تعطیل انجام شده و در آن سه خودروی آلمانی برای یک مسابقه دوستانه سرعت دور هم جمع شده ­اند؛ آغازگر مسابقه بی ام و M5 است. خودروی دوم مرسدس E63 S AMG و خودروی سوم هم پورشه پانامرا توربو S پلاگین هیبرید نسخه اسپرت توریسمو است. سه خودرو بسیار مشابه هم به نظر می­ رسند که البته باید هم اینطور باشد. البته مجله Autocar هم این مسابقه را دو ماه پیش بین همین سه خودرو و با یک تفاوت قابل توجه برگزار کرده بود. در مسابقه اتوکار خودروی پورشه شرکت ­کننده از نوع سدان بود اما در اینجا نسخه اسپرت توریسمو است که سنگین ­تر از سدان بوده و این اختلاف وزن باعث ایجاد تفاوت هایی در این مسابقه نسبت به مسابقه اتوکار می ­شود.

مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

قبل از صحبت در مورد مسابقه و نتیجه آن، ابتدا به بررسی مشخصات قدرت سه خودرو می­ پردازیم: روی کاغذ بی ام و بازنده است چون M5 با داشتن فقط 600 اسب بخار قدرت (448 کیلووات) و گشتاور 553 پوند-فوتی (750 نیوتن-متر) ضعیف ­ترین خودروی شرکت­ کننده است. خودروی دوم مرسدس AMG است که البته تفاوت چندانی با بی ام و نداشته و موتورش تنها 603 اسب بخار (450 کیلو وات) قدرت داشته و گشتاوری معادل 627 پوند-فوت (850 نیوتن-متر) دارد، اما پانامرا اسپرت توریسمو با 680 اسب بخار (570 کیلووات) قدرت و گشتاور 626 پوند-فوت (849 نیوتن-متر) قدرت قابل توجه خود را به رخ دو خودروی دیگر می ­کشد. با این حال پورشه نسبت به بی ام و 880 پوند (400 کیلوگرم) سنگین ­تر است. پس آیا موتور قدرتمند و گشتاور الکتریکی لحظه ­ای هیبرید می­ توانند وزن اضافه پانامرا را در مسابقه جبران کرده و پورشه را برنده کنند؟ پیش از این هم اشاره کرده بودیم که وزن پورشه در این­جا با مسابقه قبلی که در آن پورشه پیروز شد تفاوت دارد که اتفاقا منجر به تغییر نتیجه این مسابقه هم می­ شود.

مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربومسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

روی کاغذ هر سه خودرو از نظر شتاب صفر تا صد تقریبا شبیه هم هستند اما همان­طور که همه می ­دانند شرایط در مسابقه با آن­چه روی کاغذ پیش ­بینی­ می ­شود، متفاوت است و حتی کوچکترین اتفاق مثبت یا منفی در خط استارت می­ تواند تفاوت زیادی در ادامه مسابقه ایجاد کند؛ این موارد به اضافه وزن بیشتر پورشه دست به دست هم می ­دهند تا این بار پورشه برنده میدان نباشد.

مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو

برای دیدن چگونگی مسابقه درگ BMW M5 ، بنز E63 و پورشه پانامرا توربو و نتیجه نهایی آن، شما را به دیدن ویدئوی زیر دعوت می­ کنیم.

منبع : Motor1.com

 

مطالب مرتبط :

تحقیر لامبورگینی در مسابقه درگ با پورشه

پورشه 911 GT2 RS باز هم رکورد زد !

انحراف از مسیر ریچارد راولینگز در هنگام درگ !

نبرد تسلا در مسابقه درگ با سه سوپر خودرو آلمانی!

مرسدس بنز AMG GT 43 چهار در معرفی شد