معرفی بوگاتی دیوو 2019

با معرفی بوگاتی دیوو 2019 ، یکی از گرانترین و هیجان انگیزترین سوپر خودروهای حال حاضر جهان همراه ما باشید.

معرفی بوگاتی دیوو 2019

در هفته های اخیر، ما شاهد نسخه هایی از بوگاتی شیرون بودیم که با ظاهر کاملا تغییر شکل یافته ی خود در اطراف نوربرگ رینگ در حال انجام تست های لازم بودند. به علاوه، این تولید کننده ابرخودروهای استثنایی، اخیرا تیزرهای زیادی را منتشر کرده است. هم اکنون این کمپانی فرانسوی از آخرین بوگاتی خود با ظاهر استثنایی و فوق العاده اش در جشنواره Pebble Beach کالیفرنیا رونمایی نموده اما این خودرو، آن چیزی نیست که ما انتظارش را داشتیم. بله، خودرویی که در زیر مشاهده می کنید شیرون است، اما تغییرات فوق العاده زیاد آیرودینامیکی، این خودروی غول پیکر و وحشی را به چیزی تبدیل نموده که حتی می تواند طرفداران لامبورگینی Aventador SVJ را نیز به سمت خود جلب نماید. این خودروی استثنایی که بوگاتی Divo نام دارد همان چیزی است که بسیاری از مردم می خواهند.

معرفی بوگاتی دیوو 2019معرفی بوگاتی دیوو 2019

همه ی ما به خوبی می دانیم که مهندسان بوگاتی در تلاشند تا توانایی کنترل Chiron را ارتقاء دهند و به نظر می رسد Divo توانسته به این موفقیت دست یابد. تقریبا تمام جنبه های خارجی خودرو دستخوش تغییر شده و معماری کاملا جدیدی برای قسمت جلوی دیوو به کار گرفته شده که همچنان پنجره ی مشبک سنتی بوگاتی را حفظ نموده و در عین حال نمای عرضی Divo را بهبود بخشیده است. در این نمای کاملا جدید، چراغ های جلو به صورت عمودی قرار گرفته اند و افزودن دریچه های هوا باعث بهبود جریان هوا و خنک شدن موتور شده است. در عین حال ما نمی توانیم اسپویلر جلویی بزرگ را که بخشی جدایی ناپذیری از بسته جدید آیرودینامیکی Divo است فراموش کنیم.

معرفی بوگاتی دیوو 2019معرفی بوگاتی دیوو 2019معرفی بوگاتی دیوو 2019

این بازطراحی ها تا سقف خودرو نیز ادامه یافته و باعث شده که یک مجرای هوا NACA در این قسمت طراحی شود تا هوا به راحتی به سمت موتور W16 غول پیکر Divo هدایت شود. اسپویلر جدید و فعال این خودرو در قسمت عقب آن جای گرفته که 23 درصد گسترده تر از باله مدل شیرون است. این اسپویلر می تواند به عنوان ترمز بادی نیز عمل کند. یک دفیوزر عقبی جدید به Divo کمک می کند تا به جاده بچسبد و حتی در گوشه ها نیز تنها به اندازه 1.6 چرخش داشته باشد. هنگامی که شما مجاری و خروجی های مختلف موجود در Divo را در نظر بگیرید، در خواهید یافت که تغییرات آیرودینامیکی 90 کیلوگرم (198 پوند) اضافی را در مقایسه با مدل Chiron، به نیروی گرانشی این سوپر خودرو افزوده و در عین حال باعث خنک تر شدن موتور شده که خیلی هم خوب است.

معرفی بوگاتی دیوو 2019معرفی بوگاتی دیوو 2019

با معرفی بوگاتی دیوو 2019 مشخص شده این هایپر کار جدید سبک تر از شیرون است. بوگاتی برخی از تجهیزات کاهش صدا را از این خودرو حذف نموده و از یک پوشش اینترکولر فیبر کربنی و چرخ های سبک تر استفاده نموده است. محفظه های ذخیره سازی داخل نیز برداشته شده اند و استریوهای ساده تر جایگزین واحد ذخیره ابزار آلات شده اند. اما با این حال دیوو چندان هم از شیرون سبک تر نیست و تنها 35 کیلوگرم (77 پوند) از وزن تقریبی 1996 کیلوگرمی (4،400 پوند) شیرون کمتر است. البته هر چه سبک تر بهتر، پس حتی اگر این مقدار کم باشد باز هم غنیمت است.

معرفی بوگاتی دیوو 2019

بوگاتی می گوید که Divo می تواند تست Nardò را هشت ثانیه سریعتر از شیرون انجام دهد. این امر به دلیل تغییرات وسیع آیرودینامیکی این خودرو امکان پذیر است، زیرا از لحاظ موتور هر دو خودرو یکسان هستند و همان موتور W16  با توان 1500 اسب بخار در دیوو نیز به کار گرفته شده است. با این حال، نیروی گرانشی به قیمت کاهش سرعت آن تمام می شود و این امر بسیار مهم است. در واقع دیوو سرعت بالا و خاص Chiron را ندارد و تغییرات آیرودینامیکی باعث شده اند که سرعت این خودرو تنها به 380 کیلومتر در ساعت (236 مایل در ساعت) محدود شود. البته نیازی نیست نگران شوید زیرا این این خودرو هنوز هم خیلی سریع است، اما سرعت آن به پای سرعت 420 کیلومتر بر ساعتی (261 مایل در ساعت) شیرون نمی رسد و هرگز حتی نمی تواند تصور کند که به پای سرعت 482 کیلومتر در ساعتی برسد (300 مایل در ساعت) که بسیاری از مردم فکر می کنند شیرون می تواند بدان دست یابد!

معرفی بوگاتی دیوو 2019

و اکنون لحظه ای که منتظرش بودید یعنی لحظه اعلام قیمت فرا رسیده است. بوگاتی Divo حتی برای افرادی که هیچ ترسی از خرج کردن 20 هزار دلار برای یک شب خوب ندارند گران است. این خودروی جذاب دارای قیمتی برابر با 5 میلیون یورو (5.8 میلیون دلار) است و با قیمتی کمتر از آن به گاراژ شما نمی آید. البته حتی اگر این مقدار پول هم داشته باشید باز هم نمی توانید یکی ازین خودروها را از ان خود کنید زیرا تنها 40 دستگاه بوگاتی دیوو تولید شده که همگی از قبل به فروش رسیده اند!

منبع : Motor1.com   مترجم : سهیلا دوست پژوه

در ادامه از تماشای ویدئو رسمی معرفی بوگاتی دیوو 2019 لذت ببرید

گالری تصاویر 

مطالب مرتبط :

از مسابقه شتاب برادران بوگاتی لذت ببرید!

صدمین بوگاتی شیرون از خط تولید این شرکت خارج شد

بی ام و Z4 2019 رونمایی رسمی شد

میلان Red ، شکارچی پرنده معرفی شد