معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای

کمپانی کره ای هیوندای موتور در پی آن است یک تجربه صوتی شخصی را در خودروهایش ارائه کند. با این فناوری دیگر شما مجبور نیستید به بچه کوچک خود در صندلی عقب بگویید که صدا را کم کند !! همراه ما باشید با معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای.

معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای

من حس می کنم این اولین بار است که می شنوم در یک وسیله نقلیه هر کسی می تواند به آهنگ متفاوت خود گوش دهد. اگر شما سلیقه موسیقی متفاوتی با دوستان یا خانواده خود دارید، می توانید به آهنگ دلخواه خود گوش دهید و دیگران نیز همین کار را کنند و این یکی از شگفتی های این تکنولوژی جدید است. فناوری Separated Sound Zone یا اختصارا (SSZ) توانایی این کار را دارد و تا دو سال آینده برای بکارگیری در خودروهای هیوندای آماده می شود، پس والدین می توانند خوشحال باشند!

معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای

Kang-duck Ih، محقق آزمایشگاه تحقیقاتی هیوندای NVH می گوید: “مشتریان در حین استفاده از خودرو خود ، نیاز به تکنولوژی ها و سرگرمی های جدید دارند و یکی از این موارد سیستم صوتی جداگانه است.” “من امیدوارم با ارائه این آپشن صوتی مستقل، رانندگان و سرنشینان ، فضای محیطی راحت تر و سرگرم کننده تری را تجربه کنند.”

این فناوری می تواند استفاده از هدفون در حین رانندگی را حذف کند- و برای نوجوانان و کودکان معتاد به لوازم الکترونیکی بسیار مفید است. مسافران در یک وسیله نقلیه مجهز به SSZ می توانند گوشی هوشمند خود را از طریق بلوتوث به سیستم صوتی متصل کنند و به موسیقی خودشان گوش دهند بدون دخالت در سایر جریان های صوتی خودرو و یا ایجاد تداخل در آنها!

معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای

این سیستم همچنین به سازندگان خودرو اجازه می دهد تا صداهایی را که فقط راننده باید بشنود، مانند صداهای ناوبری یا اعلان های مختلف هشدار را جدا کند. این مزیت می تواند به حفظ یک آرامش سایر سرنشینان خودرو کمک کند در حالی که راننده می تواند بر روی عملکرد خودرو خود تمرکز بیشتری داشته باشد. تکنولوژی SSZ همچنین می تواند تماسهای تلفنی hands-free را برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی ایزوله سازد.

معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای

هیوندای می گوید که از سال 2014 در حال کار بر روی این فناوری جذاب بوده است. بلندگوهای SSZ از “اصول علمی” برای کاهش یا افزایش سطح امواج صوتی استفاده می کنند. این کار موجب عایق شدن هر صندلی از صداهای مجاور خود می شود و اثری مشابه با سیستم های لغو نویز دارد، اما بدون نیاز به هدفون.

این تکنولوژی جدید به نظر پیچیده می رسد ، اما نتیجه آن یک تجربه رانندگی واقعا منحصر به فرد برای راننده و سرنشینان است.

منبع : Motor1.com مترجم پریسا زحمت کش

ویدئو کوتاه زیر به معرفی تکنولوژی Sound Zone شرکت هیوندای می پردازد

 

مطالب مرتبط :

افزایش قیمت خودروی هیوندای سوناتا هیبرید

مقایسه کیا اسپورتیج و هیوندای توسان

اطلاعاتی از شاسی بلند بزرگ و هشت نفره هیوندای