معرفی رنو لوگان استپ وی ، خودرو محبوب بازار روسیه

خودروی کوچک سدان داچیا لوگان در برخی از نقاط جهان با نشان شرکت رنو فروخته شده است. اما در روسیه که اخیرا خط تولید آن راه اندازی شده است مدل Stepway آن نیز در دسترس است. در این بخش به معرفی رنو لوگان استپ وی بازار روسیه خواهیم پرداخت.

معرفی رنو لوگان استپ وی

رنو لوگان استپ وی جدید در کنار رنو ساندرو (کلاس سوپر مینی) و ون داکر (Dokker) در روسیه عرضه خواهد شد اما به نظر می رسد از خانواده استپ وی، تنها لوگان MCV استپ وی استیشن در این کشور عرضه نشود.

معرفی رنو لوگان استپ وی

در مقایسه با لوگان های معمولی، به نظر می رسد کمی متفاوت از مدل داچیا است، طراحی جدید Stepway با افزایش ارتفاع سواری، رانندگی را برای راننده در زمین های ناهموار راحت کرده است. این خودرو از مدل ولوو S60 کراس کانتری بسیار فاصله دارد، بنابراین به دنبال سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل در آن نباشید، زیرا با وجود نشان الماس مانند رنو، باز هم یک خودروی ارزان قیمت است و باید در همان حد رفتار کند.

معرفی رنو لوگان استپ وی

همانند سایر مدل های Stepway، لوگان استپ وی جدید از پوشش های پلاستیکی قابل توجهی بر روی سپرها و همچنین فلاپ گلگیر چرخ ها استفاده کرده است.این خودرو در قسمت سپر جلو با لوگان های معمولی، تفاوت چشمگیری دارد، آن هم استفاده از سینی نقره ای است. رنو داچیا همچنین برای جلو پنجره این خودرو یک ترفند بکار برده تا با مدل های ساندرو و داکر استپ وی مطابقت داشته باشد و بدنه این خودرو را بر روی یک مجموعه جدید از چرخ ها قرار داده است.

معرفی رنو لوگان استپ وی

در مورد تجهیزات داخلی باید بگوییم که برای این سدان صندلی های دارای گرم کن، سنسورهای پارکینگ و یک سیستم سرگرمی برای پشتیبانی از Android Auto و Apple CarPlay بکار رفته است. قدرت این خودرو از موتور 1.6 لیتری بنزینی تامین می شود که می تواند 82 ، 102 و 113 اسب بخار را از طریق یک گیربکس دستی به چرخ ها منتقل کند. نسخه قدرتمندتر را می توان با یک گیربکس CVT سفارش داد. کسانی که به دنبال یک موتور دیزل هستند می توانند گزینه 1.5 لیتری dCi با یک گیربکس پنج سرعته دستی را انتخاب نمایند.

معرفی رنو لوگان استپ وی

شاید شما فکر می کنید که این لوگان Stepway ساخته شده توسط روسیه در بخش خود رقیب ندارد، اما باید بگوییم که لادا وستا یک سدان با رانندگی عالی و نمای با ابهت است که می تواند فروش لوگان جدید را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع : Motor1.com  مترجم : پریسا زحمت کش

مطالب مرتبط :

افزایش قیمت 8 میلیون تومانی رنو کپچر

رنو مگان RS جدید آماده رقابت با گلف GTi

افزایش 5 میلیونی قیمت رنو ساندرو استپ وی