معرفی نسل چهارم فورد فوکوس

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی در آلمان انجام شد. فورد فوکوس جدید مدل 2019 بر اساس پلتفرم C2 این برند آمریکایی که کابین جادارتر، ایمنی بیشتر، عملکرد بهتر آیرودینامیک و مصرف سوخت کمتر را ممکن می‌کند ساخته شده است.

در مقایسه با نسل سوم، فاصله‌ی محورهای فوکوس جدید تا 53 میلی‌متر بیشتر شده است تا در عین افزایش فضای کابین، فاصله‌ی سپرها تا چرخ‌ها کمتر شود. علاوه بر این، پلت فرم جدید مقاومت پیچشی شاسی را 20 درصد افزایش می‌دهد. نسل چهارم فوکوس با الهام از مهندسی نسخه‌ی RS نسل سوم، زیربندی مقاومتری را هم انتخاب کرده و البته درمجموع 88 کیلوگرم سبکتر شده است.

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شدمعرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شد

از بزرگ‌ترین تغییرات فوکوس جدید، استفاده از تجهیزات ایمنی و کمک‌راننده‌ی مدرن در آن است. کروز کنترل هوشمند با قابلیت توقف و حرکت خودکار، تشخیص تابلوهای محدودیت سرعت نصب شده در جاده و سیستم خودکار حفظ فاصله‌ی مناسب با خودروی جلو از فناوری‌های به‌روز استفاده شده در فوکوس جدید است.

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شد

از دیگر تجهیزات رفاهی و کمک راننده می‌توان به نمایش اطلاعات فنی روی شیشه (HUD)، سیستم کمکی پارک با تمرکز ویژه بر پارک دوبل، سیستم کمکی خروج از پارک، سیستم هشداردهنده‌ی برخورد با تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار،‌ سیستم بررسی هشداردهنده‌ی نقطه کور و عبور مانع هنگام حرکت به سمت عقب، دوربین عقب، سیستم کمکی ترمز پس از تصادف، سیستم هشداردهنده‌ی ورود به جاده‌ی یک‌طرفه یا مسیر غیرقانونی و سیستم کمکی فرمان‌دهی به‌منظور جلوگیری از تصادف نام‌ برد.

فوکوس 2019 با پیشرانه های متنوع

با معرفی نسل چهارم فورد فوکوس نوع و تعداد موتورهای این هاچ بک آمریکایی مشخص شده است.

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شدمعرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شد

نسخه‌ی بازار اروپای فوکوس جدید با دو پیشرانه‌ی بنزینی 1 و 1.5 لیتری و قدرت‌های متفاوت عرضه خواهد شد. پیشرانه‌ی 1 لیتری اکوبوست (EcoBoost) با قدرت‎های 84، 99 و 123 اسب‌خار و نوع 1.5 لیتری اکوبوست با قدرت‌های 148 و 180 اسب‌ بخار در دسترس قرار خواهد گرفت. فوکوس جدید فقط با گیربکس دستی 6 سرعته یا نوع جدید 8 سرعته‌ی اتوماتیک عرضه می‌شود. پیشرانه‌ی 1.5 لیتری به سیستم «غیرفعال سازی سیلندر» مجهز است؛ در این سیستم یک سیلندر در زمانی حدود ۲۰ برابر سریع‌تر از پلک زدن یا دقیق‌تر در ۱۴ میلی‌ثانیه غیرفعال می‌شود.

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شدمعرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شد

اروپایی‌ها امکان انتخاب از بین پیشرانه‌های 1.5 و 2 لیتری دیزل اکوبلو (EcoBlue) را هم خواهند داشت. پیشرانه‌ی 1.5 لیتری دیزل با قدرت‌های 94 و 118 اسب‌بخار و گشتاور 300 نیوتن‌متر و نوع 2 لیتری دیزل با قدرت‌ 148 اسب‌بخار و گشتاور 370 نیوتن‌متر عرضه می‌شود.

معرفی نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی ویژه در آلمان انجام شد

در اروپا فوکوس جدید در کلاس‌ های سدان، استیشن و هاچ بک عرضه خواهد شد. مقامات فورد مشخصات فنی نسخه‌ی بازار آمریکا را اعلام نکرده‌اند.

لازم به ذکر است در بازار ایالات متحده نسخه استیشن این خودرو کامپکت در دسترس نخواهد بود و عرضه آن نیز برای نیمه‌ی دوم سال 2019 برنامه ریزی شده است.

منبع : Zoomit.ir

در پایان می توانید ویدئو مربوط به معرفی فورد فوکوس جدید را مشاهده نمایید

 

مطالب مرتبط :

نسخه جدیدی از فورد موستانگ معرفی شد