معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

هنوز چند روزی به آغاز نمایشگاه خودرو ژنو باقی مانده و خودروسازان جهانی خود را برای حضور پر رنگ تر در این رویداد بین المللی و معرفی آخرین محصولات و دستاوردهای خود آماده می کنند اما کمپانی کره ای کیا قبل از ورود به ماه مارس تصمیم به رونمایی مجازی اپتیما استیشن محصوص بازار اروپا کرده است. با ما در معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن همراه باشید.

معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

این خودرو جدید در اروپا به‌عنوان سواری سالن یا اسپرتس‌واگن (Sportswagon) فروخته می‌شود و رونمایی رسمی آن برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو 2018 انجام خواهد شد تا طی سه‌ماهه‌ی سوم سال 2018 در سراسر اروپا فروخته شود.

در این بین مایکل کول، مدیرعامل کیا موتورز اروپا در خصوص وضعیت مدل اپتیما در بازار اروپا به خبرنگاران گفت :

معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

« کیا اپتیما در سال 2017 با رکورد فروش سالیانه در اروپا روبرو شد و فروش سال گذشته نیز از ۹۶۰۰ به ۱۶,۸۰۰ دستگاه افزایش یافت. این خودرو یکی از عوامل مهم رشد پایدار شرکت کیا طی چند سال اخیر بود و میزان فروش کیا اپتیما نیز از طریق ارائه مدل‌های جدید در سال 2017 حفظ شده است. مدل‌های جدید شامل اسپرتس‌واگن و مدل‌های با کارایی بالای GT و یک مدل قدرتمند مجهز به پیشرانه هیبریدی با انتشار آلایندگی بسیار کم هستند.»

معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

پیشرانه های جدید استیشن جدید کیا

با معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن، پیشرانه ها و قوای محرکه در دسترس مشتریان نیز مشخص شده است.

در بخش پیشرانه های بنزینی کیا یک موتور مجهز به توربو شارژ را در اختیار مشتریان اروپایی قرار خواهد داد؛ پیشرانه تنفس طبیعی ۲.۰ لیتری مجهز به سیستم بالابرنده متغیر پیوسته سوپاپ (CVVL) با توان خروجی ۱۶۰ اسب بخار.

در بخش موتورهای دیزلی حق انتخاب خریداران بیشتر بوده و از بین چندین موتور دیزلی می توانند یکی را بر گزینند.

معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

 

خودروی اپتیما در حال حاضر با پیشرانه دیزلی U3 جدید کیا در دسترس است و به شکلی طراحی شده که فراتر از محدودیت‌های سختگیرانه موجود در استاندارد آلایندگی یورو 6d عمل می‌کند. پیشرانه ۱.۶ لیتری CRDi موسوم به U3 جایگزین نمونه ۱.۷ لیتری CRDi شده است. در این سیستم محرکه ۱۳۴ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور در محدوده ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌شود.

علاوه بر این، کیا اپتیما برای اولین بار از پیشرانه ۱۷۷ اسب بخاری ۱.۶ لیتری T-GDi استفاده می‌کند، این موتور دیزلی جدید به یک جعبه‌دنده نیمه اتوماتیک دوکلاچه هفت سرعته متصل می‌شود که به رانندگان اجازه می‌دهد با استفاده از دسته‌های تعویض دنده روی فرمان، سرعت‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

سیستم های ایمنی فعال در اپتیما 2019

معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن

ویژگی‌های ایمنی موجود در کیا اپتیما مدل 2019 عبارتند از:  سیستم اخطار توجه راننده (DAW) جهت جلوگیرای از خواب آلودگی راننده، سیستم دستیار پیشگیری از برخورد با جلو (FCA) با قابلیت تشخیص عابر پیاده، دستیار حفظ خودرو در خط مستقیم (LKA)، دستیار نور بالا (HBA) و چراغ‌های جلو تمام LED با نور خمیده پویا. این فناوری‌ها اپتیما را به یکی از امن‌ترین خودروهای کلاس خود تبدیل می‌کند.

با معرفی کیا اپتیما 2019 استیشن ، گمان می رود فروش آن از سه ماهه سوم سال جاری آغاز گردد گرچه هنوز قیمتی برای آن تعیین نشده است. احتمالا در نمایشگاه ژنو اطلاعات بیشتری از این خودرو کسب خواهیم نمود.

منبع : Zoomit.ir

مطالب مرتبط :

رونمایی از کیا K900 جدید در نمایشگاه نیویورک