مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

در این قسمت قصد داریم به مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018 بپردازیم لطفا تا پایان همراه ما باشید.

بیش از سه چهارم خریداران خانواده سدان می دانند که موتور اصلی این خودروها، نیرویی بیش از آنچه برای گردش در اطراف شهر لازم است را ارائه می کند. بعضی از این موتورها واقعا جدید هستند و البته هوندا و تویوتا نیز از این قافله عقب نمانده و موتورهای قدرتمندی را ارائه نموده اند.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

با توجه به پیشرانه اصلی این دو خودرو، به نظر تیم ما Accord واقعا وسیله نقلیه برتری است. اما با توجه به مسائل مربوط به فضای پشت صندلی، ظرفیت صندوق عقب، تعداد پورت های USB و برقراری ارتباط با گوشی های هوشمند؛ ما باید به طور جداگانه به بررسی هر یک بپردازیم تا دریابیم که چنین نسخه هایی با موتورهای بزرگ خود چگونه عملکرد اسپرت شان را به نمایش می گذارند.


هوندا در خودروی جدیدش موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر قدیمی را با یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر که در سیویک Type R نیز مشاهده شده بود جایگزین نموده است. بله، هاچ بک وحشی و خیابانی هوندا موتور خود را به عضو سدان خانواده هوندا قرض داده است.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

به واسطه این موتور جدید توان آکورد به 252 اسب بخار می رسد که 26 اسب بخار از موتور قدیمی 6 سیلندر کمتر است، اما توربو شارژر حدود 20 فوت پوند (27 نیوتن متر) به گشتاور موتور می افزاید و گشتاور به 273 فوت پوند (370 نیوتن متر) خواهد رسید . علاوه بر این این گشتاور به راحتی در دور پایین تر موتور به دست می اید . همچنین شما می توانید این موتور را با یک گیربکس تمام اتوماتیک 10 سرعته و یا یک گیربکس دستی شش سرعته داشته باشید. این استراتژی جسورانه ای است که خریداران را تشویق می کند تا برای خودرو هزینه کنند.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

رقیب این خودرو از کمپانی تویوتا است که با صدایی بلند و خشمگین به میدان می آید. در زیر بدنه ی کمری XSE قدرتمند، این خودرو یک موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر با توان 301 اسب بخار و گشتاور 267 فوت پوند (362 نیوتن متر) جا خوش کرده است. این خودرو به طور انحصاری با یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته کاملا جدید ارائه شده و آمارهای مندرج بر روی کاغذ نشان می دهند که می تواند Accord را مغلوب کند.

چنین مزیتی به دلیل اجزای جدید اضافه شده به کمری است. مواردی همچون اگزوز چهارگانه، چرخ های مشکی، دریچه های جعلی و نمای جلوی لب ماهی مانند، مسلما از پنجره مشبک غول پیکری که همانند دریچه هوا به نظر می رسد این خودرو را زیباتر ساخته است. خب گرچه هوندا به اندازه کمری زیبا نیست اما آرزوی هر فردی که عاشق ماشین های مسابقه است این است که یکی از این خودروها را داشته باشد.

علیرغم اختلال در توان، آکورد اتوماتیک 0.1 ثانیه سریعتر به سرعت 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت می رسد و از این جهت از کمری پیشی می گیرد. اگر چه گیربکس این خودرو سرگرم کننده تر است، پدال و کلاچ هوندا به نحوی سازماندهی شده اند که  رانندگی با خودرو را بسیار ساده کرده و همین امر سبب می شود که نیم ثانیه در رسیدن به سرعت 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت و طی مسافت یک چهارم مایل (400 متر) جلو بیفتد. یک نکته دیگر این است که  قبل از اینکه شما بتوانید از گیربکس دستی آکورد استفاده کنید، باید ترمز پارکینگ را کشیده باشید.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

در بخش عملکرد فنی، گویا هوندا Accord تهاجمی تر است و نیازی نیست تا برای تبدیل گشتاور منتظر بمانید. در عین حال، کمری چندان تند و تیز به نظر نمی رسد، اما در دور 4000 دور در دقیقه سر زنده شده و به سختی می توان آن را کنترل کرد. در عین حال، آکورد با قدرت و کنترل بالای خود پرچمدار مسیر خواهد بود. علاوه بر این، تعویض دنده ها آسان تر و راحت تر از کمری باشد.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

این وضعیت در سر پیچ ها نیز صدق می کند. آکورد به ویژه مدل تورینگ با دمپر های تطبیقی، احساس اعتماد به نفس و ثبات را در راننده به وجود می آورد. حتی بدون دمپر های فانتزی، آکورد پرچم دار دارای تایرهای بهتری نسبت به مدل پایه می باشد که سبب می شود کنترل بدنه به نحوی عالی صورت گیرد و به خصوص در پیچ ها ، خودرو دارای عملکردی فلت و کنترل شده باشد. صندلی هایی به کار گرفته شده در قسمت آکورد اسپرت دارای بالش های ضخیم تری هستند، اما بدون در نظر گرفتن این موضوع، این خودرو یک سدان خانوادگی عالی و سرگرم کننده به خصوص در مسافرت های خانوادگی است.

تویوتا کمری 2018، با وجود تمام توان و شهامتش، هنگامی که تحت فشار قرار می گیرد توانایی های کمتری را از خود بروز می دهد. فرمان کمری سبک تر است، اما نسبت به هوندا خشک تر می باشد و در حالت رانندگی پرشتاب نیز فورا از کنترل خارج می شود که سبب می شود خودرو حالتی عصبی به خود بگیرد. این احساس و بی ثباتی باعث می شود احساس کنید که خودرو دارای سرعت بالایی است در حالی که ممکن است اینگونه نباشد. این خودرو نسبت به هوندا آکورد در سر پیچ ها حس خوبی را منتقل نمی سازد و حرکات بد بدنه نیز به خوبی کنترل نمی شوند، و همه اینها با وجود صندلی های فلتی که نمی توانند شما را در جای خود نگه دارند بدتر هم می شود.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

در حقیقت، این کمری (XSE) درست مانند نسخه ی چهار سیلندر XLE است با این تفاوت که  سرعت آن در سر پیچ ها اندکی بیشتر شده که این امر را هم مدیون لاستیک های چسبنده اش می باشد. با به کار گیری موتور V-6 ، می توان گفت که XSE بیشتر مجموع یک کیت بدنه و لاستیک است نه یک مدل اسپرت واقعی – فقدان گیربکس با قابلیت تعویض دستی در پیچ ها بسیار ناخوشایند به نظر می رسد. البته ما توانستیم کمری 6 سیلندر را بسیار سریع تر از دنیای واقعی در اطراف محوطه آزمایش به حرکت درآوریم.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

تویوتا کمری XSE حدود یک دهم سریع تر از XLE چهار سیلندر و سه دهم ثانیه کند تر از آکورد 2 لیتری تورینگ می باشد. در واقع XSE با موتور 6 سیلندر دارای  قدرت فوق العاده ای است که سبب می شود گهگاه 8 سیلندر به نظر آید، اما هوندا آلکورد 2 لیتری توربو درست در پشت آن قرار دارد.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

همین داستان در هنگام توقف خودروها هم صدق می کند. Accord دارای یک پدال ترمز قوی است که با یک نیش ترمز فعال شده و پس از طی مسافت اندکی این سدان خانوادگی متوقف می شود. تایرهای ارتقا یافته آن نیز به کوتاه شدن فاصله توقف کمک می کنند. در مقابل کمری ، دارای یک پدال ترمز نرم است که تا حدودی مسئول افزایش فاصله توقف آن است که در سرعت 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت سبب می شود تویوتا نسبت به آکورد، 7 فوت (2 متر) دیرتر متوقف گردد.

مقایسه تویوتا کمری با هوندا آکورد 2018

از انجا که تویوتا کمری V6 XSE بسیار شبیه به مدل چهار سیلندر XLE است، شما ممکن است انتظار داشته باشید که سواری و رانندگی با هر دو کاملا یکسان باشد که البته درست نیز فکر می کنید. کمری جدید به عنوان یک سدان خانوادگی، دارای عملکرد ثابت و استواری است، از سویی دیگر هوندا آکورد 2 لیتری توربو نیز با دمپر های ثابت خود سواری مشابهی را به سرنشینان ارائه می کند. اما با توجه به دمپرهای و سیستم تعلیق تطبیقی ​​این خودرو می توان گفت که آکورد سواری بهتر ی را برای سرنشینان به همراه خواهد داشت.

در تست های صورت گرفته در اطراف یک مسیر بیضوی شکل بسته، آکورد جدید در سرعت 125 مایل (200 کیلومتر) در ساعت بسیار خونسردتر از کمری در سرعت 90 مایل (145 کیلومتر) در ساعت به نظر می رسید. بنابراین آنچه واضح است این است که هوندا آکورد در سرعت های بالاتر بهتر عمل می کند و رانندگی لذت بخش تری را ارائه می نماید. علاوه بر ارائه سواری بهتر، شما هزینه کمتری را برای آپشن های اضافی پرداخت می کنید و حتی می توانید از یک گیربکس دستی نیز بهره مند شوید.

منبع : Motortrend.com

ویدئو زیر مقایسه ای کوتاه از طراحی داخلی و خارجی دو خودرو به عمل آورده که از شما دعوت می شود آن را مشاهده نمایید

 

مطالب مرتبط :

 بررسی مقایسه هندلینگ دو ماسل کار موستانگ و کامارو

بررسی مقایسه پورشه ماکان توربو و آلفارومئو استلویو

عرضه نسخه Edgy تویوتا C-HR در بازار بریتانیا