میزان محبوبیت خودروهای خودران

تکنولوژی خودران در وسایل نقلیه به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است. به تازگی موسسه ای تحقیقاتی در ایالات متحده گزارشی را منتشر کرده که در آن میزان محبوبیت خودروهای خودران بررسی شده است.

به زبان ساده تر موسسه تحقیقات و مشاوره‌ای Ipsos به دنبال یافتن پاسخی درباره سؤالی مهم است: آیا مردم واقعاً خودروهای خودران را می‌خواهند؟ Ipsos برای این مطالعه نظرات 21549 مشتری از 28 کشور جهان را که سن بین 18 تا 24 سال داشته‌اند را جویا شده است. مطالعه مورد بحث از 27 نوامبر تا 8 دسامبر 2017 انجام گردیده است.

میزان محبوبیت خودروهای خودران در بین مردم چقدر است؟

از آنجایی که نظرات اخذ شده در تاریخ ذکر شده پیش از رخ دادن تصادف و فوت یک نفر در حادثه خودروی خودران شرکت اوبر (Uber) و همچنین پیش از جریمه یکی از خودران های جنرال موتورز در شهر سان‌ فرانسیسکو بوده است. شاید این اخبار جدید نظرات مصرف کنندگان درباره خودروهای خودران را تا حدی تغییر دهند اما یافته‌های Ipsos هنوز هم جذابیت بسیار بالایی دارند.

نتایج گزارش

بنا به گزارش این موسسه تنها 22 درصد آمریکایی‌ها و 18 درصد کانادایی‌ها به استفاده از خودروهای خودران علاقه دارند. این شاخص در خارج از آمریکای شمالی کمی بالاتر و برابر با 30 درصد بوده اما هنوز هم آمار بسیار کمی است.

میزان محبوبیت خودروهای خودران در بین مردم چقدر است؟

همچنین 54 درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند درباره خودروهای خودران مطمئن نیستند اما ایده پشت آن‌ها را جالب دانسته‌اند. در عین حال 24 درصد باقی مانده نیز گفته‌اند هرگز از یک خودروی خودران استفاده نخواهند کرد. در این بین از میان افراد نظرسنجی شده 37 درصد گفته‌اند یک خودروی مجهز به تکنولوژی خودران را خریداری خواهند کرد.

اما جالب‌ توجه ترین تکنولوژی خودران از نظر آمریکایی‌ها تکنولوژی پارک خودکار بوده و 58 درصد افراد گفته‌اند در صورت نصب چنین سیستمی در خودرو قطعاً از آن استفاده خواهند کرد. تنها 53 درصد افراد از سیستم‌های خودران در بزرگراه، در زمان سفر، رانندگی روزمره و جاده‌های ناشناس استفاده خواهند کرد.

میزان محبوبیت خودروهای خودران در بین مردم چقدر است؟میزان محبوبیت خودروهای خودران در بین مردم چقدر است؟

تنها 40 درصد افراد گفته‌اند که از چنین سیستم‌هایی در شرایط آب و هوایی بد همچون بارش بارف و باران سود خواهند برد.

Ipsos در آخر متذکر شد نتایج این بررسی مدرکی دال بر جنگ فرهنگی بین طرفداران تکنولوژی خودران و افرادی است که می‌خواهند خود کنترل وسیله نقلیه را در دست داشته باشند.

منبع : Pedal.ir

مطالب مرتبط :

لوکزامبورگ اولین کشور دارای خودرو پلیس خودران

رولزرویس اعتقادی به رانندگی نیمه خودران ندارد

پیش به سوی حمل و نقل آینده با اتوبوس خودران بنز