مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

مرسدس از مینی ­بوس جدید خود که مبتنی بر مدل اسپرینتر است رونمایی کرد. در انتهای سال آینده میلادی، مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید شامل بیش از 20 نسخه مختلف خواهد بود.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

پس از سال­ ها تحقیق و توسعه و آزمایش، مرسدس بنز اکنون آماده معرفی نسل جدیدی از مینی ­بوس­ های خود می ­باشد. این خودروساز آلمانی چهار مجموعه مینی ­بوس و در مجموع 20 مدل مختلف که همگی مبتنی بر نسل جدید ون اسپرینتر هستند، طراحی کرده است.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

با ثابت ماندن تیپ کلی بدنه، چهار نوع مختلف مینی ­بوس­ برای کاربری ­های مختلف در چهار مدل اسپرینتر سیتی برای کاربری‌های عادی، اسپرینتر ترنسفر برای کاربری‌های چند منظوره، اسپرینتر موبیلیتی (Mobility) برای حمل و نقل افراد خاص و دارای محدودیت‌های حرکتی و در نهایت اسپرینتر تراول برای کاربری‌های توریستی طراحی شده­ اند.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

تولید کننده به اهمیت مینی­ بوس اسپرینتر سیتی 75 واقف بوده و معتقد است این مدل به محبوب­ ترین مدل در میان مینی ­بوس­ های جدید تبدیل خواهد شد. این مدل یک مینی ­بوس برای خدمات عادی و معمول بوده و 38 صندلی برای مسافران در نظر گرفته است. از دیگر ویژگی ­های این مینی ­بوس، اکسل عقب تقویت شده و طراحی منحصر بفرد شاسی آن می ­باشد که ارتفاع کف مینی ­بوس در فاصله بین محورهای عقب و جلو را کاهش داده و ضمن تسهیل سوار و پیاده شدن مسافران، فضای داخلی را هم افزایش داده است. نسخه سیتی 45 هم نمونه کوچکتر این مینی ­بوس است که بیشتر برای مکان ­های خلوت­ تر و با مسافر کمتر مناسب است.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

امکانات و تجهیزات خودرو

بر روی مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید آخرین سیستم سرگرمی و اطلاعات این کمپانی بنام MBUX نصب شده است که هم ­اکنون در اسپرینتر جدید در دسترس بوده و در آن صفحه نمایش لمسی، جایگزین کلیدهای چرخان و فشاری قدیمی شده است. این سیستم به گون ه­ایی طراحی شده است که امکان دسترسی آسان به ویژگی های اطلاعات – سرگرمی مانند دوربین پارک خودرو و سیستم دید 360 درجه را فراهم می ­کند. تهویه محدوده راننده و مسافران به صورت جداگانه و به شکل مطبوعی تامین می ­شود.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

اسپرینتر ترنسفر در چهار طول مختلف از 232 اینچ (5/9 متر) تا 303 اینچ (7/7 متر) به فروش خواهد رسید. اسپرینتر موبیلیتی به طور خاص برای افرادی که محدودیت ­های حرکتی دارند طراحی شده است که بهترین مدل آن به نام اسپرینتر موبیلیتی 45 به یک سیستم بالابر ویژه در بخش عقبی مجهز شده است که می‌تواند دو ویلچر را بلند کرده و به داخل کابین ببرد، این دو ویلچر در راستای محور عقب در کنار یکدیگر قرار می­ گیرند.

مینی بوس مرسدس بنز اسپرینتر جدید

مرسدس سری جدید مینی ­بوس­ های خود را به صورت مرحله به مرحله به بازار ارائه خواهد داد که اولین سری ها احتمالا اسپرینتر ترنسفر 23 و 35، اسپرینتر موبیلیتی 23 و اسپرینتر سیتی 75 خواهند بود که قبل از پایان سال جاری (میلادی) وارد بازار می ­شوند. در سال آینده، فروش این سری ها با ارائه تمام نسخه ­های اسپرینتر تراول ادامه یافته و تا پایان سال 2019 بیشتر از 20 مدل مختلف راست-فرمان و چپ-فرمان در دسترس خواهند بود.

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

آغاز تولید اتوبوس تویوتا سورا هیدروژنی در ژاپن

تولید کامیون تسلا سمی با مشکلاتی همراه است

توقف فروش محصولات اسکانیا با آغاز تحریم ها