نسخه های جدید کونیگ زگ اگرا RS در آستانه رونمایی

کونیگ زگ اگرا در نهایت پس از هشت سال دوباره به بازار سوپر خودروها برمی گردد. دو مدل نهایی از Agera کامل شده اند و این هفته در آلمان برای مشتریان خود آماده می شوند و بعد از آن به انگلستان برای جشنواره سرعت گودوود 2018 خواهند رفت. این شرکت با افتخار دو مدل نهایی Thor و Väder را معرفی کرد. شما می توانید با نام این دو طراحی، لطیفه بسازید!

نسخه های جدید کونیگ زگ اگرا RS در فستیوال گودوود معرفی می شوند

Koenigsegg، به لطف صاحبانش، این دو نسخه را برای مدل Agera معرفی کرده است. آخرین نسخه نهایی مدل Agera معمولا در سه بخش مختلف طراحی و اجرا می شدند ، اما ساخت دو نسخه اخیر در کارخانه کونیگ زگ در Ängelholm سوئد انجام شده است. این کمپانی سوئدی دو هایپر کار جدید خود را بر اساس Agera RS تولید کرده و تمامی گزینه ها را برای مشتری های خود بدون اخذ هزینه اضافی انجام می دهد که شامل چندین قسمت آیرودینامیکی منحصر به فرد می باشد.

Thor ، دارای یک طراحی بدنه سایه روشن کربنی با پوسته الماس است و دارای یک باله مرکزی بزرگ با استایل Le Mans است که برای ثبات خودرو در سرعت  های بالا کاربرد دارد. این خودرو همچنین با مجموعه ای معمول از بیت های آیرودینامیکی فعال کونیگ زگ، ارائه می شود.

نسخه های جدید کونیگ زگ اگرا RS در فستیوال گودوود معرفی می شوند

هم ردیف Thor،یعنی Väder، یک طراحی بدنه کربنی سنتی با پوسته الماسی و هایلایت های سفید طلایی دارد. در عقب، دو باله کوچک وجود دارد. یک باله بزرگ طراحی شده در بخش عقب توسط خطوط مارپیچ به بدنه اتصال پیدا کرده و دارای برش هایی است که از عملکرد ساختار اسکلتی خود به بهترین نحو دفاع می کند.

جزئیات فنی نسخه های جدید Agera

هر دو نسخه Thor و Väder دارای آپشن های باله کوچک جلو، باله بزرگ جلو و عقب و همچنین یک مگاوات قدرت پیشرانه هستند.

نسخه های جدید کونیگ زگ اگرا RS در فستیوال گودوود معرفی می شوند

این مدل های Agera ، ماشین های عملکردی با کیفیت بالا هستند و با یک موتور 5 لیتری V8 حدود 1360 اسب بخار و 1011 پوند (1370 نیوتن متر) گشتاور تولید می کنند. در سال گذشته، این خودرو توانست با ثبت رکوردی جدید، تبدیل به سریعترین خودرو در سرعت های خیابانی (البته در شرایط قانونی) در جهان شود و میانگین سرعت آن 277.9 مایل در ساعت (444.6 کیلومتر در ساعت) در طی دو مسیر بود. این واقعا عجیب است که حتی از بوگاتی هم پیشی گرفته است!

در حالی که Koenigsegg تولید Agera را به پایان رسانده، اما این سازنده سوئدی قصد ندارد که افتخارهایش را تمام کند. از این رو همچنان برنامه تولید مدل Regera را در سر دارد. کونیگ زگ می گوید جایگزین مدل خاص اگرا در حال ساخت و توسعه است و انتظار می رود که شما آن را در نمایشگاه 2019 ژنو ببینید. بلیط های پرواز خود را اکنون رزرو کنید!

منبع : Motor1.com

در بخش زیر تیزری از کونیگ زگ منتشر شده که مربوط به هایپر کارهای جدید این برند سوئدی است، آن را تماشا فرمایید

مطالب مرتبط :