نگاهی به آلپینا XD5 ؛ امید طرفداران پر و پا قرص بی ام و

Alpina XD5 بر اساس مدل 2019 BMW X5 جدید ، یکی از بزرگترین عوامل بهم ریختگی اتوبان ها خواهد بود! در این برخش نگاهی به آلپینا XD5 ، خودرویی که شاید بر پایه X5 ساخته شود خواهیم انداخت.

نگاهی به آلپینا XD5 ؛ شاسی بلندی که خیلی ها امید تولید آن را دارند

در حال حاضر BMW از نسل جدید شاسی بلند X5 (با کد G05) رونمایی کرده است، و ما می توانیم به عنوان یک نسخه با کارایی بالا به آن نگاه کنیم. نه تنها تولید X5 M اجتناب ناپذیر است، بلکه احتمالا یک نسخه Alpina نیز به زودی خواهیم داشت و این یک ایده بسیار خوب به نظر می رسد.

این خیالبافی ها توسط نیکیتا آکسینوف پیش بینی شده اند و ما یک نگاه تخصصی به خودرو 2018 Alpina XD5 خواهیم داشت. به علاقه مندان مژده می دهیم که این Alpina ،جزء نسخه های پر و پا قرص قرار خواهد گرفت، این جمله بدین معنی است که ما یک موتور دیزلی با قدرت بالا خواهیم داشت – چیزی که در آلمان و دیگر بازارهای اروپایی مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

نگاهی به آلپینا XD5 ؛ شاسی بلندی که خیلی ها امید تولید آن را دارند

اما علاقه مندان باید بدانند که Alpina در حال حاضر بعنوان یک نسخه تقویت شده از X5 عرضه نمی شود و با تجربه ای که ما داریم این اتفاق در گذشته نیز رخ نداده است.

قدرت احتمالی پیشرانه آلپینا X5

نزدیک ترین مدل های مشابه آن، XD3 و XD4 هستند ، که بر اساس  مدل کوچکتر BMW X3 و X4 ساخته شده اند. موتور این خودروها با چهار توربو 3.0 لیتری ، شش خطی قدرت دهی می شود و هنوز با سوخت دیزل کار می کند که 388 اسب بخار (285 کیلو وات) و 568 پوند فوت ( 770 نیوتن متر) گشتاور را تولید می کند.

نگاهی به آلپینا XD5 ؛ شاسی بلندی که خیلی ها امید تولید آن را دارندنگاهی به آلپینا XD5 ؛ شاسی بلندی که خیلی ها امید تولید آن را دارند

این آمار به مراتب بیشتر از بی ام و X3 استاندارد است که از نسخه های M40i (با 355 اسب بخار و 369 پوند فوت) و xDrive30d (با 261 اسب بخار و 457 پوند فوت) قدرتمندتر است. اما با مدل جدید X5 M50d، با 394 اسب بخار (294 کیلو وات) و 561 پوند فوت (760 نانومتر) گشتاور قابل مقایسه است و در واقع رقیب هم محسوب میشوند.

ما انتظار داریم XD5 در نسخه Alpina ،با ظاهری قدرتمندتر و اسپرت تر ارائه شود. حالا سوال این است که آیا Alpina بعنوان یک مدل کاملا جدید توسعه پیدا خواهد کرد؟ ما فقط می توانیم امیدوار باشیم – حتی اگر شانس کمی برای دیدن یکی از این نسخه ها را در آمریکای شمالی داشته باشیم.

منبع : Carscoops.com

مطالب مرتبط :

بی ام و X5 مدل 2019 رسما معرفی شد