هیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور با این نام تجاری

اگر شرایط مساعد باشد، احتمالا هیوندای کونا N پرفورمنس با موتور 2 لیتری توربو مدل i30 N در آینده ای نزدیک روانه بازار خواهد شد.

هیوندای بخش N به شدت در تلاش است تا این بخش از تولیدات خود را توسعه دهد، و ممکن است به زودی Kona اولین کراس اوور های نام تجاری N را در محصولات این کمپانی ببینیم. در واقع، توسعه و کار بر روی این طراحی بدون داشتن برنامه ریزی مشخصی انجام می شود.

هیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاریهیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاری

این اطلاعات در مصاحبه اخیر با AutoExpress توسط آلبرت بیمرن، مدیر بخش N، بیان شده است. او به کارشناسان این مجله تاکید کرده است که بخش عملکردی در حال کار بر روی تست فنی این خودرو شاسی بلند است.

پیشرانه و گیربکس احتمالی کونا N

بیمرن همچنین به AutoExpress گفت: “من به آنها گفتم ام که ماشین را بسازند تا ببینیم چه اتفاقی می افتد !” “این خودور باید دارای نیروی موتوری i30 N باشد. البته ما می توانیم Kona را با مشخصات اختصاصای تری ، در قسمت سیستم تعلیق و سیستم هدایت ارائه دهیم. اگر چه برخی از تجهیزات مشترک را هم می توانیم در این زمینه استفاده کنیم، زیرا سیستم دیفرانسیل جلو آن، مانند I30 N خواهد بود. اما ما ببشتر اصرار داریم که این طراحی دارای موتور و گیربکس اختصاصی برای Kona N باشد، بله. “

هیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاری

Biermann به سیستم موتوری Kona N اشاره می کند که ظاهرا مانند i30 N تولید خواهد شد. در زیر کاپوت این شاسی بلند کوچک و قدرتمند کره ای، پیشرانه 2.0 لیتری توربوشارژر با 275 اسب بخار (205 کیلو وات) قدرت و 260 پوند فوت ( 352 نیوتن متر) گشتاور می بینید که به یک گیربکس دستی شش سرعته متصل شده است. البته به زودی یک سیستم دوقلوی dual-clutch اتوماتیک هم اضافه خواهد شد.

هیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاریهیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاری
منابع ما می گویند، اگر Kona N برای تولید تایید شود، موتور آن در محدوده 250 اسب بخار (186 کیلو وات) کمی با تغییراتی خواهد شد. این میتواند عملکرد بهتری در سرعت های بالا با 175 اسب بخار فعلی بوجود بیاورد.

هیوندای کونا N پرفورمنس ؛ اولین کراس اوور کمپانی کره ای با این نام تجاری

قبل از تصمیم گیری نهایی برای آینده Kona N، هیوندای N مدل دوم و سوم خود از سری محصولا N را با مدل های Veloster N و i30 N Fastback تولید خواهد کرد. کوپه های اسپرت تنها در بازارهای ایالات متحده و کره جنوبی فروخته خواهند شد و در سبد محصولات این کمپانی در قاره اروپا دیده نمی شود !

منبع : Motor1.com

مطالب مرتبط :

کانسپت جدید هیوندای، نمادی از سوناتا 2020