معرفی هیوندای i30 فست بک N جدید

مشابه مدل هاچ بک، هیوندای i30 فست بک N جدید نیز در دو نسخه با 246 اسب بخار و 271 اسب بخار در دسترس مشتریان است.

هیوندای i30 فست بک N جدید

پس از معرفی هیوندای i30 N و ولستر N، سومین محصول برند N با نام i30 فست بک N به عنوان خودروی اسپرت جدید رونمایی شد. عضو جدید خانواده N، به عنوان اولین کوپه پنج در سایز C از سبک طراحی تهاجمی که در دیگر مدل ها هم وجود دارد، بهره می برد؛ اما ظاهر بدنه آن کمی متفاوت است و برای استفاده در زندگی روزمره مناسب تر است.

هیوندای i30 فست بک N جدیدهیوندای i30 فست بک N جدید

هیوندای i30 Fastback N، از موتور توربو شارژ بنزینی 2 لیتری بهره می برد که در دو نسخه برای خریداران عرضه می شود: نسخه پایه با ۲۴۶ اسب بخار قدرت و نسخه Performance Package که با تنظیم ویژه قادر است ۲۷۱ اسب بخار قدرت داشته باشد. بدون در نظر گرفتن نوع مدل انتخابی، حداکثر گشتاور پیشرانه به ۳۵۳ نیوتن متر محدود می شود؛ اما در صورتی که عملکرد اوربوست (Overboost) فعال شده باشد، پیشرانه هیوندای i30 فست بک N می تواند گشتاور آنی ۳۷۸ نیوتن متر تولید کند. نیروی تولیدی موتور از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی، منحصرا به چرخ های جلو هدایت می شود.

هیوندای i30 فست بک N جدید

در حالی که مدل پایه خودروی اسپرت هیوندای i30 فست بک N در زمان 6.4 ثانیه از حالت سکون به صد کیلومتر بر ثانیه می ­رسد مدل Performance Package این زمان را 3 دهم ثانیه کاهش داده و در 6.1 ثانیه صفر تا صد را پر می کند. بیشینه سرعت هر دو مدل نیز 155 مایل بر ساعت (۲۵۰ کیلومتر بر ساعت) اعلام شده است.

هیوندای i30 فست بک N جدیدهیوندای i30 فست بک N جدید

قابلیت ها و امکانات I30 جدید

برای هیوندای i30 فست بک N می توان از میان پنج حالت رانندگی مختلف مورد دلخواه را انتخاب کرد: اکو، نرمال، اسپرت، N و N کاستوم (سفارشی). راننده با استفاده از دکمه های نصب شده روی فرمان، می تواند تنظیمات حالت دلخواه خود را برای رانندگی انتخاب کند؛ در حالت N منوی صفحه نمایش داشبورد دیجیتال خودرو تنظیمات بیش تری برای بهره گیری از سیستم محرکه مانند توان پیشرانه، تطبیق دور و صدای اگزوز به راننده ارائه می دهد. قابلیت های موجود در مدل Performance Package  از دیگر امکاناتی هستند که در منوی صفحه نمایش حالت N در دسترس راننده قرار می گیرند.

هیوندای i30 فست بک N جدید

اگرچه هیوندای i30 فست بک N به تازگی رونمایی شد، اما پیش از این رانندگان حرفه‌ای تیم هیوندای موتوراسپرت، تیری نیوویل و گابریله تارکوینی با این خودرو موفق به ثبت رکورد جدیدی شده اند. این دو راننده مسافت بین رم و پاریس را با هم مسابقه دادند. البته منظور شهرهای معروف پاریس و رم پایتخت کشورهای فرانسه و ایتالیا نیستند، بلکه رم و پاریس نام دو روستا در غرب کشور دانمارک است که به این نام های معروف شناخته می شوند. به هر حال در نهایت تارکوینی توانست در زمان ۸ دقیقه و 18 ثانیه و 49 صدم ثانیه به خط پایان برسد که ظاهراً رکورد جدیدی برای هیوندای i30 فست بک N به شمار می رود.

هیوندای i30 فست بک N جدید

لازم به یادآوری است هیوندای i30 فست بک N جدید ، در ماه جاری و در نمایشگاه خودرو 2018 پاریس به نمایش در خواهد آمد.

منبع : Motor1.com

تصاویر مرتبط:

ویدئو معرفی فست بک جدید هیوندای

 

مطالب مرتبط :

هیوندای النترا تازه نفس شد!

هیوندای i30 فیس لیفت معرفی شد

اعلام رسمی برد حرکتی هیوندای کونا برقی

آیا هیوندای i30 N قاتل گلف GTi خواهد شد؟!