پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت

دو سگمنت شاسی بلند و کانورتیبل خیلی با هم جور در نمی آیند ولی این موضوع جلوی فولکس واگن را از ارائه چراغ سبز برای پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت را در نظر نگرفته است.

تی راک کابریولت که بخشی از برنامه گسترش نسخه های تی راک است و شامل برنامه الکتریکی سازی آن هم می شود، امروز به صورت رسمی در جلسه هیئت مدیره ناظر فولکس واگن تایید شده و آلمان ها یک تیزر اسکچ از خودرو منتشر کرده اند.

پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت

فولکس واگن گفته تولید این خودرو در کارخانه ازنابروک در آلمان در نیمه دوم سال 2020 آغاز خواهد شد. این کارخانه، که 2300 کارگر دارد قبلا برای تولید گلف کابریولت مورد استفاده قرار گرفته بود و هم اکنون دو مدل تیگوان و پورشه کیمن در آن مونتاژ می شود. در این کارخانه همچنین کار رنگ آمیزی مدل های اشکودا فابیا انجام می شود. برای برداشتن سقف این کراس اور جدید، کمپانی 80 میلیون یورو سرمایه گذاری در این کارخانه انجام خواهد داد.

پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت

مدل های آینده فولکس واگن

هربرت دایس، مدیرعامل برند فولکس واگن در این باره می گوید: “فولکس واگن در حال تبدیل شدن به یک برند شاسی بلند است. هم اکنون تی راک در سگمنت شاسی بلندهای کامپکت یکی از بهترین مدلها است و استانداردهای جدیدی را پایه گذاری کرده است. با رونمایی از نسخه کابریولت تی راک، ما یک مدل بسیار زیبا و دراماتیک به مجموعه مدل های خود اضافه خواهیم کرد.

پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت

من مخصوصا از این موضوع بسیار خوشحال هستم که ما می توانیم روی دهه ها تجربه تیم ازنابروک در مورد ساخت کانورتیبل ها، حساب ویژه ای باز کنیم.”

با توجه به بازه زمانی اعلامی، فولکس واگن ممکن است همه را سورپرایز کرده و پیش نمایشی از شاسی بلند تی راک کابریولت را در قالب یک مدل کانسپت در نمایشگاه ژنو و در کنار ID Vizzion رونمایی کند. نسخه نهایی این خودرو انتظار می رود اواخر 2019 یا اوایل 2020 رونمایی شود.

پروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولتپروژه ساخت فولکس واگن تی راک کابریولت

تا سال 2020، برند فولکس واگن در نظر دارد تعداد مدل های کراس اور خود را در سطح جهانی به تعداد 20 مدل گسترش دهد و پروژه ساخت تی راک کابریولت نیز در همین راستا می باشد.

تا آن تاریخ حدود 40 درصد از محصولات کمپانی را انواع مدل های شاسی بلند تشکیل خواهند داد.

 منبع : khabarkhodro.com

مطالب مرتبط :