پورشه 911 توربو S با تیونینگ منصوری

خودروهای اسپرت کمپانی پورشه در حالت استاندارد چه به لحاظ طراحی و چه به لحاظ عملکرد فنی از توانایی بالایی برخوردارند. حال اگر این خودرو توسط تیونر منصوری تقویت شود جذابیت آن دو چندان می شود. پورشه 911 توربو S با تیونینگ منصوری جدیدترین خودروی تقویت شده توسط این تیونر ایرانی مستقر در آلمان است.

مهمترین بخش تغییرات این خودرو استفاده از فیبر کربن در در کیت‌های تیونینگ مدل‌های مختلف این تیونر صاحب نام است.

در حقیقت حدود ۱۵ طرح مختلف فیبر کربن با رنگ‌های متفاوت توسط منصوری ارائه می‌شود. تیم مهندسی منصوری برخلاف دیگر برندهای تیونینگ، فیبر کربن را کاملاً در شرکت خود با تجهیزات و روند اختصاصی تهیه می‌کند. اما پورشه 911 توربو S به‌عنوان جدیدترین محصول منصوری، حتی از رینگ‌های سفارشی هم استفاده نمی‌کند.

تغییرات منصوری در این مدل، به استفاده از فیبر کربن در درب کاپوت، ورودی‌ها و دریچه‌های هوا، رکاب‌ها، باله‌ی عقب و دیفیوزر عقب خلاصه می‌شود. مهندسان این برند فیبر کربن را به کابین و حتی زیر کاپوت 911 اضافه کرده‌اند. کاور پیشرانه، فرمان و دسته‌دنده، همه در جشن فیبر کربن منصوری با پورشه 911 شرکت داشته‌اند.

عملکرد فنی خودرو منصوری

با اینکه بخش زیادی از کوپه‌ی اسپرت 911 سبک‌تر شده است؛ اما مقامات این شرکت وزن دقیق این مدل با رژیم منصوری را اعلام نکرده‌اند. پورشه 911 توربو S در حالت استاندارد ۱۶۰۰ کیلوگرم وزن دارد. پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی به همراه دو توربوشارژر 911 توربو S حدود ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

911 توربو S با پکیج آپشن اسپرت کرونو به گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر هم می‌رسد. منصوری برای ارتقاء عملکرد فنی پورشه 911 توربو S کیت توربوی سفارشی تدارک دیده است تا قدرت این کوپه‌ی اسپرت آلمانی، فراتر از ۵۸۰ اسب بخار باشد.

قیمت محصول جدید شرکت منصوری اعلام نشده است اما با توجه به استفاده گسترده از فیبر کربن در جای جای بدنه خودرو، نمی توان انتظار قیمت ارزانی را نسبت به مدل استاندارد داشت.

منبع : Zoomit.ir

مطالب مرتبط :

فولکس واگن و ساخت شاسی بلند کابریولت در آینده