پیکاپ هوندا سیویک تایپ R ؛ از ایده تا واقعیت

طراحی خودرو بعنوان وانت چیز جدیدی نیست و شرکت Aussies چندین دهه است که چنین تولیداتی دارد که البته کمتر شده است .به تازگی، یک تیم از مهندسان هوندا در انگلیس تصمیم گرفته اند تا ایده پیکاپ هوندا سیویک تایپ R را عملی کنند و بنظر ما بهترین اتومبیل برای یک خرید خوب در سال 2018 می باشد.

پیکاپ هوندا سیویک تایپ R ؛ از ایده تا واقعیت

نتیجه این تلاش ها بکارگیری پیکاپ Type R Civic در روز پنج شنبه برای انجام تست رانندگی SMMT در انگلستان بود. این وانت مانند پیکاپ استانداردی که شما همیشه دیده اید نیست. درب عقب کوتاه تر طراحی شده است. پیکاپ تایپ R یا پروژه کد گذاری P (طراحی فریم عقب) ، بخشی از طراحی عقب خودرو را مانند یک سواری حفظ کرده است و این بدین معنی است که شما درب صندوق عقب را مانند یک خودرو سواری باز می کنید.

تغییرات ایجاد شده بر روی نسخه استاندارد

پس مسلما متوجه شده اید که وسایل بلند را نمی توانید در عقب خودرو بگذارید. برای انجام  پروژه P، تیم طراحی درب عقب را با کمک های B-pillars تطبیق داده است، همراه با میله های اسپرتی که بطور مایل از سقف خودرو به کمک های عقب اتصال پیدا کرده اند ، در بخش عقب خودرو به جای صندلی های معمول، یک منطقه مسطح وجود دارد که شما میتوانید از آن برای بارگیری استفاده کنید.

پیکاپ هوندا سیویک تایپ R ؛ از ایده تا واقعیتپیکاپ هوندا سیویک تایپ R ؛ از ایده تا واقعیت

با توجه به سرعت ثبت شده از پیکاپ تایپ R، پروژه P در حال حاضر می تواند یکی از سریعترین وانت ها برای جابجایی در جاده ها باشد.با استفاده از همان 306 اسب بخار قدرت، انتقال و سیستم تعلیق همانند نسخه هاچ بک، پروژه P می تواند صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در زمانی کمتر از 6 ثانیه طی نماید. همچنین حداکثر سرعت آن نیز بیش از 265 کیلومتر گزارش شده است. هوندا می گوید که نسخه هاچ بک Type R در پیست Nürburgring ، توانست رکورد سریعترین خودرو با سیستم انتقال قدرت به چرخ جلو را با زمان 7 دقیقه و 43 ثانیه به خود اختصاص دهد. پیکاپ تایپ R قرار است به این پیست برده شود تا رکورد آن اندازه گیری شود.

پیکاپ هوندا سیویک تایپ R ؛ از ایده تا واقعیت

لازم به ذکر است، رکورد سریعترین پیکاپ با سیستم انتقال قدرت به چرخ جلو با زمانی در حدود 8 دقیقه و 19 ثانیه در اختیار Holden Commodore SS V Ute است که در سال 2013 ثبت گردیده است.

منبع : motorauthority.com

در پایان می توانید از طریق ویدئو زیر با این پیکاپ خاص آشنا شوید

مطالب مرتبط :

شرکت هوندا از یک هاچ بک کانسپت جدید رونمایی کرد