تسلا در روز جمعه، ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۷، اولین تسلا مدل ۳ را در مراسم ویژه ای که در کارخانه خود در کالیفرنیا برگزار شد به بازار عرضه کرد. همانطور که وعده داده شده بود ، قیمت آن از ۳۵۰۰۰ دلار بدون اینکه از مشوق های مالیاتی ایالتی و فدرالی بهره مند گردد شروع می شود و به صاحبان آن که به صورت آنلاین آن را رزرو کرده بودند عرضه می گردد.

ما اولین رانندگی منحصر به فرد را را با این خودرو تجربه کردیم که شما می توانید در ادامه آن بخوانید، اما در اینجا ۱۰ نکته مهم است که همه باید درباره تسلا بدانند. این نکات مختصرا بیان می کنیم :

۱– سقف تمام شیشه ای یکی از آپشن های قابل انتخاب است.

همه افراد داشتن سانروف را دوست ندارند اگر شما جزء این دسته از افراد هستید می توانید از سقف تمام شیشه ای تسلا مدل ۳ بهره ببرید که در پکیج ۵۰۰۰ هزار دلاری پریمیوم این خودرو قابل سفارش است.

تسلا مدل ۳

 

۲– آماده پرواز است !

این خودرو فضای به اندازه کافی بزرگ برای حمل بار مسافر و چمدان در اختیار دارد.

تسلا مدل ۳

 

۳– شما می توانید از شارژرهای سریع استفاده کنید

همانند مدل S و مدل X، مدل ۳ توانایی شارژ سریع استاندارد را دارد. بر خلاف S و X، هیچ شارژ رایگانی برای مشتریان مدل ۳ وجود ندارد. همه صاحبان این مدل مجبور هستند بابت شارژ هزینه ای را پرداخت کنند.، اما Tesla می گوید این کار سود و منفعتی را عاید شرکت نمی کند بلکه تنها هزینه ها را پوشش می دهد.

تسلا مدل ۳

 

۴– در آینده تسلا مدل ۳ دو موتوره و چهار چرخ محرک قابل دسترس خواهد بود

فعلا در شروع تولید تسلا مدل ۳،این خودرو از یک موتوری که چرخ های عقب را به حرکت در می آورد استفاده خواهد کرد اما در آینده، مدل دو موتوره این خودرو که قدرت آن به چهار چرخ منتقل می شود نیز به خط تولید راه می یابد.

تسلا مدل ۳

 

۵– سخت افزار اتوپایلوت تسلا در هر خودرو وجود دارد

مانند مدل S و مدل X، هر مدل ۳ با تمام دوربین ها و سخت افزار لازم برای رانندگی Autopilot-Assisted، بر روی خودرو وجود دارد. با این وجود اگر بخواهید آن را فعال کنید ۵۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. در حال حاضر مجبور نیستید تصمیم بگیرید زیرا این نرم افزار در آینده می تواند روی ماشین شما نصب شود.

تسلا مدل ۳

 

۶– این خودرو برای رانندگی خودران در آینده محک زده شده است.

در آینده تسلا نرم افزار رانندگی خودران کامل و پیشرفته خود را عرضه خواهد کرد و مدل ۳ آماده است این نرم افزار بر روی آن نصب گردد. البته جهت خرید این نرم افزار باید ۳ هزار دلار بپردازید وقتی که نسخه نهایی نرم افزار منتشر گشت.

تسلا مدل ۳

 

۷– نرم افزار تسلا، کلید خودروی شماست

برنامه Tesla بر روی گوشی های هوشمند، کلید خودرو ماشین شما است. هیچ کلیدی برای از دست دادن وجود ندارد. تا زمانی که گوشی شما نزدتان باشد، کلید ورود و استارت خودرو در دستان شماست. شما همچنین می توانید برخی از ویژگی های خودرو از برنامه را کنترل کنید، مانند قفل کردن و باز کردن قفل. چه کسی می تواند از ماشین شما استفاده کند؟ کارت هوشمند یا کارت اعتباری داده شده از طرف شما به دارنده اجازه می دهد تا ماشین را باز کرده و رانندگی کند.

تسلا مدل ۳

 

۸– دو نوع باتری قابل انتخاب وجود دارد.

باتری استاندارد با هر بار شارژ ۲۲۰ مایل مسافت را طی می کند اگر مایلید با هر بار شارژ مسافت ۳۱۰ مایل را طی کنید باید مبلغ ۹۰۰۰ دلار به تسلا بپردازید.

مدل ۳

 

۹– این مدل همانند مدل S، سریع شارژ می کند

در حالت شارژ سریع، مدت زمان شارژ باتری استاندارد در حدود ۵۰ دقیقه و باطری بزرگتر حدود ۵۵ دقیقه است. باتری استاندارد در ۳۰ دقیقه شارژ، ۱۳۰ مایل طی می کند، اما باتری ظرفیت بالا، در همان مدت زمان ۱۷۰ مایل قابلیت پیمایش دارد.

تسلا مدل ۳

 

۱۰– شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در تسلا مدل ۳، زیر ۶ ثانیه است.

این مقدار زمان آهسته ای نخواهد بود چرا که با مدل باتری استاندارد، مدل ۳ در مدت زمان ۵٫۶ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. ای ندر حالی است که با باتری بزرگ، در عرض ۵٫۱ ثانیه به همین سرعت دست می یابد.

تسلا مدل ۳

منبع : Motortrend.com