نکاتی در مورد تسلا مدل 3 جدید

تسلا در روز جمعه، ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۷، اولین تسلا مدل 3 جدید را در مراسم ویژه ای که در کارخانه خود در کالیفرنیا برگزار شد به بازار عرضه کرد. همانطور که وعده داده شده بود ، قیمت آن از 35 هزار دلار بدون اینکه از مشوق های مالیاتی ایالتی و فدرالی بهره مند گردد شروع می شود و به صاحبان آن که به صورت آنلاین آن را رزرو کرده بودند عرضه می گردد.

ایلان ماسک

ما اولین رانندگی منحصر به فرد را را با این خودرو تجربه کردیم که شما می توانید در ادامه آن بخوانید، اما در اینجا 10 نکته مهم است که همه باید درباره تسلا بدانند. این نکات مختصرا بیان می کنیم

1- سقف تمام شیشه ای یکی از آپشن های قابل انتخاب است.

تسلا مدل 3 جدید

همه افراد داشتن سانروف را دوست ندارند اگر شما جزء این دسته از افراد هستید می توانید از سقف تمام شیشه ای تسلا مدل ۳ بهره ببرید که در پکیج ۵۰۰۰ هزار دلاری پریمیوم این خودرو قابل سفارش است.

2- آماده پرواز است !

تسلا مدل 3 جدید

این خودرو فضای به اندازه کافی بزرگ برای حمل بار مسافر و چمدان در اختیار دارد.

3- شما می توانید از شارژرهای سریع استفاده کنید

تسلا مدل 3 جدید

همانند مدل S و مدل X، مدل 3 توانایی شارژ سریع استاندارد را دارد. بر خلاف S و X، هیچ شارژ رایگانی برای مشتریان مدل ۳ وجود ندارد. همه صاحبان این مدل مجبور هستند بابت شارژ هزینه ای را پرداخت کنند.، اما Tesla می گوید این کار سود و منفعتی را عاید شرکت نمی کند بلکه تنها هزینه ها را پوشش می دهد.

4- در آینده تسلا مدل ۳ دو موتوره و چهار چرخ محرک قابل دسترس خواهد بود

تسلا مدل 3 جدید

فعلا در شروع تولید تسلا مدل 3 جدید ، این خودرو از یک موتوری که چرخ های عقب را به حرکت در می آورد استفاده خواهد کرد اما در آینده، مدل دو موتوره این خودرو که قدرت آن به چهار چرخ منتقل می شود نیز به خط تولید راه می یابد.

5- سخت افزار اتوپایلوت تسلا در هر خودرو وجود دارد

قیمت تسلا مدل 3 پرفورمنس

مانند مدل S و مدل X، هر مدل 3 با تمام دوربین ها و سخت افزار لازم برای رانندگی Autopilot-Assisted، بر روی خودرو وجود دارد. با این وجود اگر بخواهید آن را فعال کنید ۵۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. در حال حاضر مجبور نیستید تصمیم بگیرید زیرا این نرم افزار در آینده می تواند روی ماشین شما نصب شود.

6- این خودرو برای رانندگی خودران در آینده محک زده شده است.

تسلا مدل 3 جدید

در آینده تسلا نرم افزار رانندگی خودران کامل و پیشرفته خود را عرضه خواهد کرد و مدل ۳ آماده است این نرم افزار بر روی آن نصب گردد. البته جهت خرید این نرم افزار باید ۳ هزار دلار بپردازید وقتی که نسخه نهایی نرم افزار منتشر گشت.

7- نرم افزار تسلا، کلید خودروی شماست

تسلا مدل 3 جدید

برنامه Tesla بر روی گوشی های هوشمند، کلید خودرو ماشین شما است. هیچ کلیدی برای از دست دادن وجود ندارد. تا زمانی که گوشی شما نزدتان باشد، کلید ورود و استارت خودرو در دستان شماست. شما همچنین می توانید برخی از ویژگی های خودرو از برنامه را کنترل کنید، مانند قفل کردن و باز کردن قفل. چه کسی می تواند از ماشین شما استفاده کند؟ کارت هوشمند یا کارت اعتباری داده شده از طرف شما به دارنده اجازه می دهد تا ماشین را باز کرده و رانندگی کند.

8- دو نوع باتری قابل انتخاب وجود دارد.

تسلا مدل 3 جدید

باتری استاندارد با هر بار شارژ ۲۲۰ مایل مسافت را طی می کند اگر مایلید با هر بار شارژ مسافت ۳۱۰ مایل را طی کنید باید مبلغ ۹۰۰۰ دلار به تسلا بپردازید.

9- این مدل همانند مدل S، سریع شارژ می کند

تسلا مدل 3 جدید

در حالت شارژ سریع، مدت زمان شارژ باتری استاندارد در حدود ۵۰ دقیقه و باطری بزرگتر حدود ۵۵ دقیقه است. باتری استاندارد در ۳۰ دقیقه شارژ، ۱۳۰ مایل طی می کند، اما باتری ظرفیت بالا، در همان مدت زمان ۱۷۰ مایل قابلیت پیمایش دارد.

10- شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در تسلا مدل 3 جدید ، زیر ۶ ثانیه است.

تسلا مدل 3 جدید

این مقدار زمان آهسته ای نخواهد بود چرا که با مدل باتری استاندارد، مدل ۳ در مدت زمان ۵٫۶ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. ای ندر حالی است که با باتری بزرگ، در عرض ۵٫۱ ثانیه به همین سرعت دست می یابد.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

منتظر کامیونت الکتریکی تسلا در پاییز باشید

کنترل صوتی تسلا مدل 3 در آپدیت آینده

آفرود سواری متفاوت با تسلا مدل X

طراحی تسلا رودستر جدید چگونه خواهد بود؟