۶ حالت رانندگی آفرود فورد F-150 رپتور ۲۰۱۷

فورد F-150 رپتور ۲۰۱۷، خودرویی بیابانی یا آفرود با تکنولوژی پیشرفته جاده ای است. این خودرو دارای یک سیستم چرخ دنده جدید و ۶ حالت از پیش تنظیم شده رانندگی کامپیوتری است. این ترکیب طراحی شده است که حتی راننده تازه کار هم احساس کند مانند ایوان استوارت آفرود سوار حرفه ای است.

در این مطلب، یک زیر چشمی سریع خواهیم داشت به هر یک از شش حالت مدیریت جاده و آنچه که آنها انجام می دهند :

۱- حالت نرمال

چنین حالت رانندگی کاملا روشن است، آیا این طور نیست؟ این حالت رانندگی، حالت پیش فرض Raptor است. اگر چه به طور پیش فرض است،با این حال راننده توانایی این را دارد که به صورت دستی تنظیمات هر کدام از چهار چرخ را تغییر دهند.

۲- حالت اسپرت

در سطوح شیب دار، این حالت پاسخ جریان  را افزایش داده و گیربکس ۱۰ سرعته خودکار را در دنده های پایین نگه دارد.

۳- حالت آب و هوایی

در این حالت، این وانت به طور خودکار به حالت چهار چرخ محرک تغییر می کند، پواکنش نسبت به پدال گاز را کاهش می دهد، و پاسخ سیستم مداخله، سیستم کنترل کشش و کشش الکترونیکی را افزایش می دهد تا حرکت خودرو در محیط های کم اصطکاک پایدار و قابل پیش بینی باشد.

۴- حالت شنی و گل و لای

همه چیز این حالت در مورد کشش است. این حالت دیفرانسیل عقب را قفل می کند، هدایت و فرمان پذیری را راحت می کند و سیستم کنترل کشش را در حین تغییر به سیستم کنترل ثبات، خاموش می کند. شما معمولا میخواهید هر دو چرخ عقب نیز با همان سرعت در سطوح شل مانند گل یا شن و ماسه بچرخند، از این رو راننده می تواند دیفرانسیل عقب را از طریق یک دکمه بر روی داشبورد در صورت لزوم باز کند.

۵- حالت مسابقات Baja

این حالت سرگرم کننده است. با توجه به تجربیات فورد، در مسابقات مشهور Baja ، این حالت اساسا ترکیبی از حالت اسپرت با حالت شن و ماسه است! مکانیکی، سیستم چهار چرخ محرک را درگیر می کند. به صورت الکترونیکی، این حالت از طریق سیستم ضد تاخیر الهام گرفته از فورد GT، قدرت موتور ۳٫۵ لیتری دوگانه توربو ۴۵۰ اسب بخاری V-6 Raptor را به کار می گیرد و واکنش جریان سوخت، سرعت انتقال ۱۰ سرعته و برنامه ریزی کنترل کشش و کنترل را تغییر می دهد. اگر شما احساس شجاعت می کنید، می توانید با به صورت دستی قدرت را به دو چرخ انتقال دهید از طریق قفل کردن دیفرانسیل عقب و سیستم کنترل کشش را کاملا خاموش کنید.

۶- حالت خزیدن روی صخره

این تنها حالت سیستم مدیریت جاده پیکاپ فورد است که ۴ حالت را درگیر خود می کند هنگام رانندگی خزیدن روی صخره، دیفرانسیل عقب را قفل می کند، کنترل کشش را خاموش می کند، و از دنده دوم شروع به حرکت می کند تا اجازه دهد جریان سوخت روان تر گردد، و این باعث می شود فورد رپتور بر روی صخره عبور کند نه آنکه از روی آن ها بپرد.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

گالری تصاویر فورد سری F سوپر دیوتی ۲۰۱۷

تصاویری جاسوسی از فیس لیفت فورد سوپر دیوتی