مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

شانزدهمین نمایشگاه خودرو شیراز که از روز ۲۷ تیرماه کار خود را آغاز کرده بود، دیشب رسما به کار خود پایان داد. این نمایشگاه که میزبان تعداد قابل توجهی از فعالان صنعت خودرو بود، مورد استقبال بازدیدکنندگان نیز قرار گرفت.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

در ادامه مهم ترین اتفاقات این نمایشگاه و خودروهایی که توسط شرکت های داخلی و خارجی رونمایی و معرفی شدند را به اختصار مرور می کنیم :

جک S3 نخستین خودروی رونمایی‌شده در شیراز

شرکت کرمان موتور، نمایشگاه شیراز را فرصتی مناسب برای رونمایی جدیدترین محصول خود دانست. این شرکت که به‌عنوان نماینده رسمی محصولات جک، لیفان و هیوندای در ایران فعالیت می‌کند، در اولین ساعت شروع نمایشگاه خودرو شیراز، اقدام به معرفی و رونمایی از کراس‌اوور کوچک جک کرد. در مراسم رونمایی از S3، قیمت این کراس‌اوور چینی ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد که به مناسبت برگزاری نمایشگاه خودرو شیراز، تخفیف 2.5 میلیون تومانی به مشتریان تعلق گرفت.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

آن سوی غرفه کرمان‌موتور به سایر خودروهای جک و لیفان اختصاص داده شده بود، همچنین غرفه هیوندای به صورت مجزا در کنار محصولات چینی کرمان‌موتور دایر شده بود و در آن محصولاتی چون i10، i20 و سانتافه را به نمایش عموم درآورده‌ بودند.

حضور شرکت کارمانیا با انواع و اقسام محصولات خود

شرکت خودروسازی کارمانیا به‌عنوان نماینده رسمی بی‌وای‌دی چین در ایران، با سه محصول به نمایشگاه خودرو شیراز آمد. کارمانیا شرایط فروش ویژه‌ای برای بی‌وای‌دی S6 در این نمایشگاه درنظر گرفته و شرایط آن را اعلام کرده است.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

همچنین بی‌وای‌دی F3 توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کرد. F3 قرار است به‌زودی به‌عنوان یک خودروی مونتاژ داخل، وارد خط تولید کارمانیا شود و به احتمال زیاد در نیمه دوم مردادماه پیش‌فروش آن آغاز شود و به احتمال زیاد در آبان‌ماه به دست مشتریان برسد. این خودرو با پیشرانه 1.5 لیتری ۱۰۷ اسب‌بخاری و گیربکس ۵ دنده دستی وارد بازار می‌شود و قیمتی حدود ۴۹ میلیون تومان دارد.

خودروسازان بم GC6 و NL3 را به شیراز آورد

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

این شرکت سال گذشته نیز دقیقا با همین طراحی و چیدمان غرفه در شیراز حاضر شد که در آن زمان، موعد عرضه جیلی GC6 هنوز مشخص نبود؛ اما از آن جایی که چند وقت پیش، فروش این خودرو از سوی شرکت آغاز شد، بازدیدکنندگان به قصد خرید از این خودرو بازدید کردند. همچنین کراس‌اوور زیبا و جذاب NL3 دیگر محصول این شرکت برای بسیاری جالب توجه است.

غافلگیری جهان ‌نوین آریا در روز اول نمایشگاه

این شرکت برای حضور در نمایشگاه، غرفه‌ای را در نظر گرفته بود که در آن یک دستگاه نیسان ایکس‌تریل و دو دستگاه جوک اسپرت و پلاتینیوم حضور داشت. اما نکته قابل توجه در غرفه جهان نوین آریا، حضور یک دستگاه نیسان پاترول نیسمو (اینجا را بخوانید) بود که به صورت گذرموقت از کشور کویت وارد ایران شده است.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

البته این خودرو فقط روز اول نمایشگاه را مهمان غرفه نیسان بود و از روز دوم به بعد یک دستگاه جوک خاکستری رنگ جایگزین آن شد. همین موضوع موجب شد بسیاری از بازدیدکنندگان، سراغ غرفه نیسان بیایند تا از نزدیک با این خودرو ملاقات کنند.

شرایط فروش ویژه نمایشگاه محصولات DS و میتسوبیشی در شیراز

شرکت آرین‌موتور در نمایشگاه شیراز دو غرفه مجزا کنار یکدیگر تدارک دیده بود تا در هر کدام اقدام به معرفی و عرضه محصولات میتسوبیشی و DS کند.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

همچنین شرکت آرین موتور، شرایط فروش ویژه خودروهایش در نمایشگاه بین‌المللی شیراز را اعلام کرده بود. همچنین آرین‌موتور همزمان با جشن صد سالگی میتسوبیشی، تخفیف ویژه یک درصدی را برای تمام محصولات، جهت خریداران در غرفه میتسوبیشی در نظر گرفته بود.

و در نهایت ستاره نمایشگاه شیراز : بنز E200 جدید

شرکت ستاره ایران که در نمایشگاه خودرو شیراز توسط نماینده خود حضور داشت، در روز نخست از مرسدس بنز کلاس E جدید پرده‌برداری کرد.

مروری بر مهمترین اتفاقات نمایشگاه خودرو شیراز

این شرکت قرار است که E کلاس جدید را در نسخه E200 به بازار ایران بیاورد و با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان عرضه کند. لازم به ذکر است که ستاره ایران یک دستگاه E200 نسل قبل را نیز با خود به نمایشگاه شیراز آورده بود تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی تفاوت‌های میان نسل قبل و نسل جدید را تشخیص دهند که این امر به نوبه خود قابل تحسین بود.

منبع : دنیای خودرو

بیشتر بخوانید :

برلیانس C3 در نمایشگاه ارومیه رونمایی شد

معرفی بنز E200 جدید در نمایشگاه خودرو شیراز

شاسی بلند فوتون ساوانا در نمایشگاه مشهد معرفی شد

نمایشگاه مشهد – اعلام قیمت و شرایط فروش بسترن B30 جدید

برگزاری نمایشگاه خودرو مازندران در اواسط دی ماه 96