بی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگ

چند روز پیش بود که کمپانی آلمانی بی ام و از نسخه کانسپت نسل جدید مدل Z4 رونمایی کرد و تصاویر از آن در فضای اینترنت منتشر گشت. اما این بار این کمپانی باواریایی، مدلی را در پیست مشهور نوربرگ رینگ در حال آزمایش دارد که آن را باید رقیب آینده مرسدس بنز S کلاس کوپه بدانیم. مدل مذکور که از پوشش استتاری نیز استفاده می کرد نمونه عملکردی بی ام و سری ۸ می باشد و در نسخه کانورتیبل در حال تست بود بی ام و M8 نام دارد.

بی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگبی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگ

کمپانی بی ام و برای عقب نماندن از رقیب سنتی و قدر خود یعنی، مرسدس بنز ، مدل M8 را جهت نبرد با این خودروی بنز که چند سالی است در بازار حضور دارد آماده می سازد. از آنجایی که M8 باید با مدل های بالاتر از S650 کوپه یعنی S63 AMG رقابت نماید و این خودرو و علاوه بر مدل های بالاتر از این مدل از موتور دوگانه توربو بهره می برند می توان پیش بینی کرد که مهندسین کمپانی چنین مشخص ای را برای نمونه تولیدی M8 در نظر بگیرند.

بی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگ

این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک بهره می برد و جهت انتقال قدرت خروجی پیشرانه به چرخ ها از یک گیربکس ۸ سرعته خودکار که در مدل به تازگی معرفی شده M5 تعبیه شده است استفاده می کند. بی ام و M8 کانورتیبل، همچنین از ۳ حالت رانندگی برخوردار است : نسخه چهارچرخ محرک، نسخه اسپرت چهارچرخ محرک و حالت دیفرانسیل عقب که حالت سرگرمی و تفریحی دارد.

بی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگ

طبق تصاویر جاسوسی گرفته شده از این مدل، سقف جمع شونده M8 خودروی سایز بزرگ لوکس آلمانی، احتمالا از ساختاری مشابه مدل M6 استفاده خواهد کرد یعنی شاید از سقف پارچه ای  در بی ام و M8 استفاده گردد.

زمان رونمایی و معرفی M8

به جای صحبت بیشتر در مورد طراحی ظاهری M8، بهتر است ما منتظر رونمایی از مدل سری ۸ معمولی از این کمپانی مطرح باشیم تا با مشاهده طراحی آن، بهتر بتوانیم در مورد مشخصات ظاهری بی ام و M8 کانورتیبل قضاوت کنیم.

بی ام و M8 کانورتیبل در پیست نوربرگ رینگ

 از آنجایی که بی ام و سری ۸ در سال آینده معرفی می شود و به بازار عرضه می شود باید انتظار داشت نسخه کوپه و کانورتیبل M8 در اواخر سال آینده و یا اوایل سال ۲۰۱۹ رونمایی و عرضه گردد. آن موقع است که رقابت مهیج بین S کلاس کوپه و سری ۸ جدید آغاز می شود.

منبع : www.autoevolution.com

مطالب مرتبط :

نسل جدید بی ام و سری 3 چگونه خواهد بود؟

بی ام و X5 جدید در حال گذراندن تست جاده ای

درگ جذاب بین شاسی بلندهای بنز و بی ام و

شاهکار تیونینگ منهارت با بی ام و X6 M

درخشش بی ام و سری 7 Edition 40 Jahre در فرانکفورت