بی ام و X4 جدید در یک قدمی رونمایی

بی ام و X4 جدید به زودی در یکی از نمایشگاه های معتبر جهانی معرفی خواهد شد. این خبر را مدیرعامل بی ام و در بازار ایالات متحده تایید کرده است.

با توجه به عرضه نسل جذید بی ام و X3 در سال گذشته، قاعدتا باید شاهد رونمایی از نسل جدید نسخه کوپه آن یعنی مدل X4 بود. در همین راستا در حاشیه نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی در شهر دیترویت مدیر عامل بی ام و در امریکا طی اظهاراتی گفت : ما در سال جاری نسل جدید بی ام و X4 را به بازار عرضه خواهیم کرد.

بی ام و X4 جدید در یک قدمی رونمایی

جزئیات بیشتر از نسل جدید شاسی بلند بی ام و

اطلاعات زیادی از بی ام و X4 جدید در دست نیست اما اخیرا تصاویر از این مدل در حالی که توسط کامیون های حمل خودرو در حال جابجایی بود گرفته شد. این نمونه فاقد پوشش استتاری بوده و در نتیجه اطلاعاتی از طراحی آن کشف شد.

بی ام و X4 جدید در یک قدمی رونمایی

قسمت جلوی خودرو شباهت زیادی به طراحی مدل X3 دارد اما در قسمت عقب شاهد طراحی اسپرت و کوپه مانند هستیم که شیب زیاد سقف، شیشه های عقب کوتاه، چراغ های کشیده و دو لوله اگزوز اسپرت در بخش زیرین سپر، از مولفه های طراحی بخش عقب خودرو به شمار می روند.

لازم به ذکر است برخی عناصر طراحی آن از مدل های کانسپت Z4 و سری 8 الهام گرفته شده است به عنوان مثال باید به چراغ های کشیده آن اشاره کرد چرا که چنین طراحی را قبلا صرفا در دو خودروی مفهومی ذکر شده دیده بودیم.

بی ام و X4 جدید در یک قدمی رونمایی

از دیگر شاخصه های نسل جدید X4، می توان به پلت فرم جدید آن اشاره کرد که قبلا در X3 نیز استفاده شده است. علاوه بر این انتظار می رود این شاسی بلند آلمانی مجهز به موتورهای 4 و 6 سیلندر توربو دیزلی و بنزینی باشد و طبق معمول نسخه M آن پس از رونمایی مدل فعلی، در معرض دید عموم قرار گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از این شاسی بلند کوپه باید چند ماهی را به انتظار نشست.

منبع : خبر خودرو

مطالب مرتبط :

بی ام و سری یک در حال گذراندن تست زمستانی