مقایسه تسلا مدل 3 و شورلت بولت

در اواخر سال گذشته، شورلت بولت صنعت خودرو را تحریک کرد و این نشان داد که وسایل نقلیه الکتریکی می توانند از یک بار شارژ فاصله زیادی بگیرند. چند ماه بعد، تسلا مدل 3 سطح هیجان عمومی را در بازار خودروهای الکتریکی افزایش داد.

مهمتر از همه، هر دو مدل دستاوردهای بزرگی را کسب کردند این در حالی بود که برچسب قیمت کمتر از ۴۰،۰۰۰ دلار بر روی شیشه هر دو خودرو وجود دارد. هرچند که هدف مشترک آنها در دوران EVs ، مقرون به صرفه بودن است، هر دو خودرو دارای نقاط قوت بسیار متمایز هستند. پس دقیقا این اتومبیل ها چه تفاوت هایی با هم دارند؟

در اینجا ما قصد داریم مقایسه ای هر چند مختصر میان دو خودرو در ابعاد مختلف انجام دهیم که امیدواریم موجب آشنایی بیشتر شما با این خودروها و توانایی های شان شود.

شتاب

تسلا تخمین می زند مدل ۳ در زمان ۵٫۶ ثانیه با باتری استاندارد به ۶۰ مایل در ساعت برسد. سدان تسلا حدود ۲۳۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. در همین حال، شورلت زمان کمتر از ۷ ثانیه را برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل تخمین می زند.

محدوده حرکتی

مدل ۳ با باتری استاندارد ۲۲۰ مایل از محدوده را فراهم می کند در حالی که بولت این اختلاف را تقسیم می کند، تخمین زده می شود که ۲۳۸ مایل در یک بار شارژ توسط بولت طی شود.

مدت زمان شارژ کامل

در مورد شارژ، مدل ۳ سریعتر عمل می کند. این مدل در هر ساعت در هنگام اتصال با خروجی ۲۴۰ ولت ۳۰ مایل می تواند بپیماید و ۱۳۰ مایل نیز در هر ۳۰ دقیقه با یک سوپرشارژر توانایی پیمایش دارد. بولت ۹ ساعت طول می کشد تا به طور کامل از طریق برق ۲۴۰ ولت باتری آن پر گردد. اما در ۳۰ دقیقه با شارژ سریع DC Combo DC SAE می تواند ۹۰ مایل را طی نماید.

نوع سیستم انتقال قدرت

بولت EV با از نوع دیفرانسیل جلو بوده و دارای یک موتور مغناطیسی دائمی است. در ابتدا، تسلا مدل ۳ را فقط در نوع دیفرانسیل عقب ارائه می دهد، هرچند نسخه دو موتوره چهار چرخ محرک در آینده یکی از گزینه ها خواهد بود.

وزن

این خودروها هیچ کدام به طور خاص سبک وزن نیستند، مدل ۳ و Bolt در این دسته تقریبا شبیه هستند. نسخه استاندارد مدل ۳ دارای وزنی معادل ۱۶۱۰ کیلوگرم  و شورلت الکتریکی نیز ۱۶۲۳ کیلوگرم وزن دارد.

ابعاد

به لحاظ ابعاد و اندازه تسلا دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب ۴۷۰، ۱۸۴ و ۱۴۴ سانتی متر است. اما در طرف مقابل شورلت بولت از طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب ۴۱۶، ۱۷۶ و ۱۵۹ سانتی متر برخوردار است. این ابعاد نشان می دهد تسلا در طول و عرض از بولت بزرگتر است و بولت تنها در اندازه ارتفاع از رقیب خود برتر است.

ارزش خودرو

آستانه قیمت تسلا مدل ۳ از ۳۶۲۰۰ دلار آغاز شده و با اضافه شدن پکیج ها و آپشن ها نهایت قیمت مدل ۳ به ۵۹۵۰۰ دلار می رسد. در آن سوی میدان، قیمت بولت از ۳۷۴۹۵ دلار شروع می شود و به قیمتی معادل ۴۱۷۸۰ دلار به ختم می گردد.

گارانتی

خودروی کمپانی تسلا برای عمر باتری هایش ۸ سال یا ۱۰۰ هزار تا ۱۲۰ هزار مایل گارانتی می دهد و برای خود خودرو نیز چهار سال یا ۵۰ هزار مایل گارانتی به مشتریان می دهد. از سویی، کمپانی دیگر آمریکایی یعنی شورلت برای باتری خود ۸ سال یا ۱۰۰ هزار مایل و برای خود خودرو نیز ۳ سال یا ۳۶ هزار مایل به مشتریانش ضمانت فروش خودرو بولت را می دهد.

مطالب مرتبط :

طراحی تسلا رودستر 2019 چگونه خواهد بود؟

10 نکته ای که باید درباره تسلا مدل 3 بدانیم

منتظر کامیونت الکتریکی تسلا در پاییز باشید

شورلت کامارو 1100 اسبی به جنگ دوج دیمون می رود!

شورلت کوروت موتور وسط با پوشش سنگین در حال تست جاده ای دیده شد