جنگ میان دو دشمن آلمانی در شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر

رقابت بین بنز و بی ام و همواره تماشایی و جذاب بوده است. چند سالی بود بی ام و در بازار خودروهای لوکس سرآمد بود و یکه تازی می کرد اما به تازگی میزان فروش مرسدس بنز از رقیب خود پریشی گرفته است. ما امروز نسخه ای از E کلاس  و سری ۳ را انتخاب کرده و به میدان نبرد آورده ایم. بنز E63 AMG و بی ام و M6 گرن کوپه در این رقابت هیجان انگیز به جنگ یکدیگر خواهند رفت.

 

بی ام و حدود یک سال پس از عرضه نسخه کوپه و کانورتیبل سری ۶ که در سال ۲۰۱۱ انجام شد اقدام به طراحی و ساخت نسخه خاصی از سری ۶ تحت عنوان گرن کوپه (Gran Coupe) کرد. این سبک بدنه که در واقع نسخه ۴ درب کوپه سری ۶ محسوب می شود به طوری که می توان آن را در کلاس سدان کوپه قرار داد.

این کمپانی باواریایی با تولید این مدل جدید، در واقع به جنگ سدان کوپه رقیب اصلی و تاریخی خود یعنی کمپانی مرسدس رفته است. چرا که در این بخش رقیب اشتوتگارتی بی رقیب بود.

مرسدس نیز در سال ۲۰۱۶ نسل جدید E کلاس را عرضه کرد و نسخه AMG آن را نیز در سال بعد آن راهی میدان رقابت با بزرگان جهان کرد.

رقابت جذاب آغاز می شود

M6 گرن کوپه از موتوری ۴٫۴ لیتری ۸ سیلندر تویین بوربو ۶۰۰ اسب بخاری بهره می برد و E63 AMG دارای پیشرانه ای ۴ لیتری تویین توربو ۸ سیلندر ۶۱۲ اسب بخاری است.

به نظر شما بی ام و M6 گرن کوپه برتری را به دست می آورد یا بنز E63 AMG جام قهرمانی را بالای سر می برد. باید کلیپ زیر را ببینید و از هیجان رقابت میان این دو لذت برده و در عین حال پاسخ سوال فوق را دریافت کنید.

 

 

مطالب مرتبط :

بی ام و در حال آزمایش M8 در پیست نوربرگ رینگ