کنترل صوتی تسلا مدل 3

کنترل صوتی تسلا مدل 3 به زودی امکان پذیر می شود. این خبر را مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک اعلام کرده است. وی با توئیتی در فضای مجازی، چنین خبری را به علاقه مندان خودروهای الکتریکی و دنیای تکنولوژی داده است.

وی در پیام خود وعده داد در آپدیت بعدی تسلا مدل 3، این خودرو به طور کامل از طریق فرمان صوتی راننده کنترل شود و راننده قادر خواهد بود با صدای خود، خودرو را مدیریت نماید.

کنترل صوتی تسلا مدل 3 در آپدیت آینده

در حال حاضر تسلا مدل 3 فاقد دکمه های برجسته است و این کمبود دکمه های مدل مذکور به این معنی است که اکثر ویژگی ها اکنون توسط صفحه لمسی مرکزی آن کنترل می شوند.

چگونگی انجام این پروژه

ایلان ماسک مدیر عامل Tesla می گوید برای چگونگی انجام چنین سیستمی راهکار خاصی دارد و آن این است که تسلا مدل 3 را به صورت یک “بروزرسانی از طریق هوا ”  آماده می سازد تا امکان کنترل صدا را فراهم کند.

به گفته ایلان ماسک، این به روز رسانی کنترل کامل صدا قادر است تمام ویژگی های موجود در مدل 3 را برای راننده مهیا سازد. بنابراین به عنوان مثال، شما به سادگی می گویید صندلی ها را گرم ویا سرد کن و سپس مدل 3 به سرعت به آن پاسخ خواهد داد.

کنترل صوتی تسلا مدل 3 در آپدیت آینده

علاوه بر این، مدیرعامل کمپانی تسلا درباره اضافه شدن کنترل های صوتی بیشتر در مدل پایه از عبارت “ما ویژگی های بیشتری را اضافه می کنیم.” استفاده کرده است که این عبارت بدین معنی است که در آینده فرمان صوتی از ویژگی های مدل پایه مدل 3 فراتر خواهد رفت. چرا که فرمان های کنترل صدا واقعا وسیع و بی حد و اندازه است.

در حالی که در حال حاضر تنها صفحه نمایش لمسی تسلا است که می تواند موجب حواس پرتی راننده شود کنترل صوتی تسلا مدل 3 می تواند تا حد زیادی این مشکلات را برطرف نماید و امنیت و رفاه بیشتر راننده و سرنشینان را به همراه داشته باشد.

کنترل صوتی تسلا مدل 3 در آپدیت آینده

متاسفانه، تسلا هنوز هیچ جدول زمانی برای این به روز رسانی ارائه نداده است، بنابراین ما باید صبورانه برای این ویژگی جذاب منتظر بمانیم.

منبع : insideevs.com

در پایان می توانید کلیپی از فرمان صوتی تسلا مدل S که از طریق گوشی هوشمند کنترل می شود را ببینید

مطالب مرتبط :

ایلان ماسک خبر تولید پیکاپ تسلا را تایید کرد