رونمایی از یک خودروی جدید توسط فراری

کمپانی ایتالیایی فراری، به ساخت محصولات سوپر اسپرت و در عین حال لوکس خود مشهور است و اغلب مدل های آن بیشتر از قیمت ۲۰۰ هزار دلار برچسب خورده اند. دیروز ۲۳ آگوست ۲۰۱۷ زمان رونمایی رونمایی فراری پورتوفینو ۲۰۱۸ بوده است. در این مطلب به بررسی این محصول جدید فراری می پردازیم :

پورتوفینو شهری است کوچک و جزیره ای که در غرب کشور ایتالیا واقع است که تنها ۵۰۰ نفر جمعیت دارد. نام فراری پورتوفینو از این شهر گرفته شده است.

فراری کالیفرنیا هرگز به خصوص برای طرفداران این اسپرت ساز ایتالیایی دوست داشتنی نبود. هنگامی که اولین بار در سال ۲۰۱۰ به فروش رفت، سنگین تر از Ferrari 599 GTB Fiorano بود اما قدرت آن از F430 نیز کمت بود. کالیفرنیا خودرویی مجهز به موتور جلو بود. اما همان طور که خیلی از افراد با آن تجربه رانندگی داشتند آن را “یک Gran Turismo اسپرت دارای قابلیت های بالای حرکتی می دانستند، به عبارتی یک فراری واقعا عالی”. نسخه به روز شده ان یعنی California T حتی مدلی بهتر برای رانندگی بود.

بنابراین مسئله بیشتر با درک و احساس مردم بود و نه با چگونگی حرکت آن. از این رو کمپانی فراری در تلاش برای تغییر آن، فراری کالیفرنیا را با یک ماشین جدید جایگزین کرد و آن مدل فراری پورتوفینو نام گرفت.

مشخصات فنی خودروی پورتوفینو

زیر کاپوت فراری پورتوفینو ۲۰۱۸ یک موتور ۸ سیلندر تویین توربو قرار دارد که توانایی تولید ۵۹۰ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. پورتوفینو ۲۰۱۸ ظرف مدت ۳٫۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست می یابد و قابلیت رسیدن به حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت را نیز دارد. خودرو جدید فراری، خودرویی ۴ نفره بوده و با چنین توانایی و قابلیت های فنی جدا باید ان را مدلی سریع دانست. فراری گفته است تاخیر عملکرد توربو را به صفر رسانده و از یک سیستم اگزوز تقویت شده جهت استفاده در پورتوفینو ۲۰۱۸ بهره برده است.

اگر چه فراری پورتوفینو ۲۰۱۸ رونمایی و تصاویر رسمی آن نیز منتشر شده است اما معرفی رسمی آن قطعا در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت که در سپتامبر سال جاری برگزار می شود خواهد بود انتظار می رود خودرو جدید فراری همانند فراری کالیفرنیا T، بیش از ۲۰۰ هزار دلار قیمت داشته باشد.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

آیا باید منتظر ساخت SUV توسط فراری باشیم؟