بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

در این مقاله به بررسی تویوتا کمری SE مدل 2018 از دیدگاه یکی از نویسندگان نشریه Autoweek پرداخته و سعی می کنیم نقاط ضعف و قوت این نسخه کمری را بازیابیم.

تویوتا کمری 2018 یک سدان سایز متوسط با یک طراحی جدید در قالب دو مدل اسپرت و لوکس است که همین امر می تواند مورد قبول هر کسی باشد. اگرچه پیکاپ ها و کراس اور ها علایق جدید خریداران خودرو هستند اما تویوتا کمری همچنان بیشترین فروش را در ایالات متحده دارد و طراحی جدید آن تلاش می کند تا این روند را ادامه دهد.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

کمری 2018 دو مدل دارد : یک مدل با موتور 2.5 لیتری 203 اسب بخاری که با کد LE شناخته می شود و مدلی با موتور 3.5 لیتری V6 با 301 اسب بخار که SE نام دارد. هر دو مدل 8 سرعته و اتوماتیک هستند. تریم SE از نظر ظاهر و عملکرد، اسپرت است و در مقابل، تریم LE از طراحی لوکس بهره می برد. این خودرو بر روی پلت فرم جدید شرکت یعنی TNGA توسعه داده شده است و مقدمه ای برای تولید نسل بعدی کرولا و آوالن خواهد بود.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

تویوتا کمری سال هاست که به عنوان یک خودرو خوش ساخت معروف شده است، که یک حالت به صرفه و تاثیر گذار از سدان سایز متوسط است که در آمریکا بسیار جذاب و محبوب است. شاید به نظر علاقه مندان اتومبیل مسخره به نظر بیاید اما تویوتا کمری همه ی آنچه که مردم از یک ماشین انتظار دارند را دارد.

تجربه رانندگی با مدل SE

با گذراندن 5 روز کامل در تویوتا کمری SE مدل 2018 نمی توانم بگویم که واقعا شرایط همان قدر خوب است که به نظر می رسد. چرا که در کنار محاسنی که ذکر می شود چیزهای عجیب و غریبی در رابطه با برخی بخش ها از جمله سیستم انتقال قدرت این مدل وجود دارد تا جایی که حتی طرفداران کمری نیز برای خرید آن درنگ می کنند.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

محاسن

من در مدت زمانی زمانی که کمری SE  داشتم و آن را راندم آن را یک مدل خیلی خوب و عالی از سدان، با طراحی داشبورد مجلل و فضای مناسب برای پاهای سرنشینان عقب یافتم. وزن فرمان خیلی خوب و قابل قبول است، هیج شکایتی در مورد ترمز ها وجود ندارد و سیستم تعلیق نیز آهنگ مناسبی دارد. هر چند کمی صدا در آن احساس می شود. قیمت تایید شده ی این خودرو بیش از 28 هزار دلار است.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفیبررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

اما مهمترین ایراد کمری SE سیستم انتقال قدرت ناکار آمد آن است تا جایی که باید گفت سیستم انتقال قدرت این مدل به خاطر وجود سر و صدا های زیاد نیاز به یک جن گیر دارد!!!! ( تا ارواح خبیث را از ماشین خارج کند!!!! )

معایب

به یاد داشته باشید که این یک SE و در واقع مدل اسپرت است و برنامه ریزی سیستم انتقال قدرت آزار دهنده ی آن حاکی از این است که این مدل تقریبا غیر قابل راندن است. در حالت رانندگی D به نظر می رسد که سرعت ماشین تا دنده ی 4 و 20 مایل بر ساعت بالاتر نمی رود چرا که هرگونه تلاش برای افزایش سرعت با شکست روبه رو می شود و درست شبیه راندن یک کشتی بخار، شما باید به اتاق موتور فرمان بدهید که نیرو را افزایش دهند! سپس باید منتظر بمانید تا دیگ های بخار کار کند.( یعنی عملکرد این ماشین در سرعت های بالا کند است)

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

در در حالت S چرخ دنده ها کمی بلند ترند و سیستم انتقال قدرت منظم کار می کند. اما باز هم به نظر می رسد که در دنده ی 4 افزایش سرعت متوقف می شود، مگر اینکه راننده با تغییر وضعیت پدال ها (پدال تعویض دنده) به دنده ی بالاتر برود. در نتیجه تویوتا کمری SE در هیچ حالتی برای رانندگی خارج از شهر مناسب نیست.

یکی دیگر از موارد نا خوشایند لرزش های گاه و بی گاه بود و هنگامی که سیستم انتقال قدرت تویوتا کمری SE مدل 2018 می خواهد از حالت ساکن به حرکت در بیاید، بسیار سنگین و پر سرو صدا کار می کرد. این ها تعدادی از مواردی بود که اکثر خریداران کمری به فروشندگان شکایت کرده بودند و در نتیجه عتماد مصرف کنندگان بسیار کاهش یافت.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

پدال تعویض دنده هر بار که شما از آن استفاده می کنید صدا و لرزش دارد و هنگامی که می خواهید آن را متوقف کنید خیلی دیر عمل می کند. این صدا شبیه صدای بسته شدن درهای فنری ست. چه طور در بخش کنترل کیفی کسی این صدا را نشنیده است!

نتیجه گیری

این خیلی نا امید کننده است. اما من خیلی واضح می گویم که من از کمری اسپرت متنفر نیستم. در هر حال من به دنبال یک رانندگی آخر هفته با یک سدان هیجان انگیز بودم ولی این امر محقق نشد چرا که تویوتا کمری نتوانست با عملکردش مرا راضی کند. اما من تنها یک منتقد هستم، خودتان با تویوتا کمری SE مدل 2018 رانندگی کنید و ببینید نظرتان راجع به آن چیست. شاید متوجه مسائلی که راجع به آن انتقاد کردم نشوید، اما به خودتان قول دهید که رانندگی با رقبای قوی تر کمری را امتحان کنید. مثل هوندا آکورد جدید و فوق العاده، کیا اپتیمای لوکس و حتی شورلت مالیبو.

بررسی عمیق تویوتا کمری SE مدل 2018 : ویژگی های مثبت و منفی

نکات مثبت : کابین راحت و جادار ، طراحی داخلی جذاب و گیرا.

نکات منفی : سیستم انتقال قدرت کند و ایجاد سر و صداهای آزار دهنده.

منبع : Autoweek.com

در انتها می توانید با طراحی داخلی و خارجی کمری SE در قالب کلیپی کوتاه آشنا شوید.

 

مطالب مرتبط :