جنسیس و افزودن فناوری واقعیت مجازی در خودروها

امروزه فناوری در دنیای خودرو روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است از فناوری چراغ های لیزری هوشمند گرفته تا تکنولوژی های خودران کمپانی مطرح جهان.

به تازگی برند تازه تاسیس کمپانی هیوندای کره جنوبی یعنی جنسیس (Genesis) فناوری را ابداع نموده است که نام آن را تکنولوژی راهنمای مجازی خودرو قرار داده است. این تکنولوژی به نوعی موجب منسوخ شدن دفترچه های راهنمای خودرو می گردد. به بیانی دیگر جنسیس امکانات VR (واقعیت مجازی) را در خودروهای خود مورد استفاده قرار داداه است.

این فناوری که از طریق گوشی های هوشمند یا تبلت ها قابل دسترسی است و به کاربر اجازه می دهد تا اجزا و قطعات داخلی خودرو که با چشم قابل دیدن نیست مشاهده نماید به عنوان مثال این فناوری می تواند میزان روغن خودرو را چک کند و به راننده نشان دهد. قابلیت این را دارد که از خانه خود اجزای داخلی خودرو همچون کابین آن را به صورت ۳ بعدی کنترل کنید.

از دیگر امکاناتی که این فناوری به کمک راننده می آید این است که وی می تواند به صورت مجازی با دکمه های مختلف خودرو کار کند و به نوعی با نحوه کار آنان آشنا شود.

در زیر کلیپی از این تکنولوژی نو برند جنسیس که در خودروهای این برند وجود دارد را برایتان آماده کردیم تا خودتان ملموس تر این تکنولوژی را درک کنید.

 

مطالب مرتبط :

تکنولوژی های جدید BMW در خودروهای آینده