اتوبوس های برقی جدید به ناوگان عمومی وارد می شوند

اتوبوس های برقی جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور خواهند شد. این عنوان، جدیدترین خبری است که پیرامون حمل و نقل شهری که به تازگی منتشر شده است.

با توجه به آلودگی فزاینده شهرها و به ویژه کلان شهرهای کشورمان، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی امری اجتناب ناپذیر است. در این بین ناوگان اتوبوسرانی کشور نقش بسزایی در حمل و نقل عمومی شهری بر عهده دارند. اما از آنجایی که اتوبوس دیزلی و CNG همچنان خودرویی با آلایندگی بالا محسوب می شوند استفاده از خودروهای عمومی شهری با سوختی جایگزین می تواند راهگشا باشد.

اتوبوس های برقی جدید

اخیرا شهاب خودرو، شرکت خصوصی تولید کننده اتوبوس های شهری کشور که مقام دوم را در این زمینه داراست از همکاری این شرکت با یکی از شرکت های تولیدی اتوبوس های برقی در کشور بلاروس خبر داد.

آشنایی با شرکت بلاروسی

شرکت ” بل کامون ماش ” شرکتی بلاروسی است که تولیدات این شرکت به کشورهای آمریکای لاتین و همچنین برخی کشورهای اروپایی صادر می گردد. اتوبوس های برقی ساخت این شرکت، نسل جدید اتوبوس های برقی محسوب می شوند که بی سیم بود و به ابر خازنی مجهز است که با باتری شارژ می شود.

محمد صمام سخیراوی، رئیس هیئت مدیره شرکت شهاب خودرو در زمینه همکاری با این شرکت بلاروسی افزود : اتوبوس های برقی جدید این شرکت، از باتری هایی بهره می برند که زمان زیادی را برای شارژ صرف نمی کند و همچون باتری لیتیومی در هنگام شارژ، شبکه برق شهری را با اختلال و افت ذخیره برق مواجه نمی سازد.

اتوبوس های برقی جدید

وی در ادامه عنوان کرد : اتوبوس های این شرکت با 5 دقیقه شارژ، قادر است 20 تا 40 کیلومتر مسافت را طی کند و باتری های این اتوبوس ها نیز قابلیت 90 هزار بار شارژ شدن را دارند.

رئیس هیئت مدیره شهاب خودرو ادامه داد: اتوبوس های برقی جدید تا دو ماه دیگر وارد کشورمان می شود و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و طی بازدید نمایندگان شرکت بلاروسی از خط تولید شهاب خودرو، قرار است با تاسیس شرکت جدیدی، تولید این نوع اتوبوس ها در ایران به منظور تحول در حمل و نقل شهری کشور آغاز شود.

وی در پایان با اشاره به سازگاری اتوبوس های برقی جدید بلاروسی با آب و هوا و وضعیت جاده های شهری ایران بر نقش آن در بهبود کیفیت هوای کلان شهرها تاکید کرد.