جشن تولد صد سالگی ساخت اولین کامیون شرکت فورد

اخیرا فورد ۱۰۰ سالگی اش را در تجارت کامیون جشن گرفت. مدل TT آن (کامیون مدل T) شروع به تولید در ۲۷ ژوئیه ۱۹۱۷ کرد. اولین کامیون تولید شده توسط این شرکت، کامیونی یک تنی بود (بدنه ای سبک تر در سبک Roadster در دسترس بود و کارآفرینان پس از آن برای سال های سال ساخت کامیون های سنگین تر از مدل TT را آغاز کردند).

موتور کامیون TT نیز پیشرانه ای ۲٫۹ لیتری ۲۰ اسب بخاری چهار سیلندر بود که از یک گیربکس دو سرعته دستی بهره می برد و بارهای سنگین تر را با استفاده از دنده های پایین تر به حرکت در می آورد و همچنین قادر بود با حداکثر سرعت ۱۸ مایل در ساعت مسیر را طی نماید.

این شرکت در طول ده سال صرف ساختن ۱٫۳ میلیون کامیون مدل TT در طول عمر خود کرد. موفقیت های این کامیون به جانشینانش نیز منتقل گشت که از جمله آن ها می توان به کامیون مدل  ۱٫۵ تنی که در طول سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۲ تولید می شد و کامیون مدل BB که بین سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۴ ساخته شده بود و مدل های دیگر که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفتند.

۱۹۳۴ Ford BB

در سال ۱۹۴۱ فورد بیش از ۴ میلیون کامیون فروخته بود، اما پس از جنگ رونق و توسعه تجارت حومه شهر، کامیون های فورد این نیازها را رفع می کردند و همین نوع تجارت بود که منجر به معرفی سری F شد که از ۱۹۴۱ با مدل F-1 آغاز گشت.

به مناسبت ۱۰۰ سالگی تولد کامیون های فورد، این شرکت امریکایی وانت کلاسیک F-1 1950 را در رویدادی در معرض دید عموم قرار داد که نشان می دهد که چگونه کامیونهای سری F فوق العاده، فلسفه ساخت آن چه بوده و چگونه به اینجا رسیده است.

در بخش زیر می توانید تصاویر خودروی F-1 1950 نمایش داده شده در رویداد ذکر شده را مشاهده نمایید.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

۶ حالت رانندگی آفرود فورد F-150 رپتور ۲۰۱۷

فورد سری F سوپر دیوتی ۲۰۱۷