نفوذ فناوری و ایده های نو در طراحی خودروها

این مقاله در پی پاسخ به این سوال است که فناوری جدید و تکنولوژی جدید طراحی اتوبوس های آینده را به کجا خواهد کشاند؟ – با ما همراه باشید. فناوری ها حد و مرزی ندارند و در همه حوزه های زندگی بشر وارد می شوند. فناوری های جدید در حوزه خودروها نه تنها در بخش امکانات، تجهیزات و قوای محرکه نفوذ کرده اند بلکه امروزه بیش از پیش شاهد توسعه تکنولوژی های جدید در طراحی خودروها هستیم. خودروهای امروز با کمک فناوری جدید، از طراحی های بی نظیری برخوردار شده اند.

دایره گسترش فناوری جدید در طراحی خودروها صرفا محدود به خودروهای سواری نشده اند و خودروهای عمومی و تجاری نیز با بهره گیری از جدیدترین روش های طراحی برگرفته از تکنولوژی های نو، اتوبوس ها، کشنده ها و کامیون های شهری زیبایی را تولید کرده اند تا رفاه و امنیت رانندگان خودروهای تجاری سنگین و همچنین راحتی سرنشینان و مسافران اتوبوس های شهری و برون شهری تضمین شوند.

دانستن اینکه خودروهای تجاری و وسایل حمل و نقل عمومی در آینده از چه طراحی برخوردار خواهند شد شاید باعث کنجکاوی عده زیادی از علاقه مندان حوزه طراحی و فناوری شود در همین رابطه ما در این مطلب به بخش حمل و نقل عمومی رفته و قصد داریم ببینیم فناوری های جدید و تکنولوزی های روز در طراحی اتوبوس های آینده چه تغییراتی را به وجود خواهند آورد.

اتوبوس مفهومی کمپانی میتسوبیشی ژاپن

کمپانی ژاپنی میتسوبیشی با همکاری شرکت طراحی Fuso (فوسو) نسل جدید اتوبوس های آینده را به معرض نمایش گذاشت.

اتوبوس مذکور Fuso Aero Concept نام داشته و به انواع فناوری جدید در طراحی این خودرو برخوردار است. تکنولوژی جدید به اتوبوس آینده و مفهومی فوسو کمک کرده طراحی شیشه های کناری و جلوی اتوبوس به شدت آیرودینامیکی شده به طوری که علاوه بر جذابیت بصری در دو بخش مذکور، تعادل بدنه خودرو در هنگام عبور جریان باد نیز حفظ شود.

همچنین جلو و عقب اتوبوس برون شهری Fuso از چراغ های لیزری استفاده شده و صندلی و محل نشستن راننده نیز در وسط کابین قرار گرفته است. داخل کابین هم علاوه بر زیبایی و طراحی شکیل از راحتی بالایی برخوردار است.

جهت آشنایی شما عزیزان با اتوبوس آینده شرکت Fuso، شما را به دیدن ویدئویی از این اتوبوس خاص و جذاب دعوت می کنیم تا درک بهتری از نسل آینده اتوبوس های بین شهری داشته باشید.

 

مطالب مرتبط :

ویدئو – تبدیل پنجره خودرو به مانیتوری هوشمند در آینده