آشنایی با سخت ترین و راحت ترین کشور جهت اخذ گواهینامه

به نظر شما سخت ترین و راحت ترین کشور جهت اخذ گواهینامه کجاست؟

شاید گرفتن گواهینامه در ایران در سال‌های اخیر سخت تر و پیچیده تر شده است و روز به روز هم هزینه گرفتن یک مدرک معتبر بیشتر می شود، ولی داشتن گواهینامه رانندگی یکی از لازمه ها و مهارت های زندگی است.  اکثریت کسانی‌ که گواهینامه خود را گرفته اند خاطره ای از روزهای یادگیری و امتحان خود را دارند.

مکزیک، راحت ترین کشور

سخت ترین و راحت ترین کشور جهت اخذ گواهینامه کجاست؟ - خودرو ویترین

در کشور مکزیک تنها کافیست مبلغ تعیین شده برای کارت گواهینامه رانندگی را پرداخت کنید و پشت رل بنشینید! حتی در این کشور سن قانونی برای گرفتن گواهینامه مشخص نشده است. در این کشور شما تنها کافیست اعلام کنید که قادر به رانندگی هستید و یک سری مدارک را امضا می کنید و گواهینامه خود را دریافت می کنید . بسیاری از افراد در این کشور از سن ۱۶ سالگی شروع به گرفتن گواهینامه می کنند که تنها یک سال اعتبار دارد ولی برای گرفتن گواهینامه نوع A باید حتما ۱۸ سال داشته باشید که ۳ سال اعتبار خواهد داشت.

برزیل، سخت ترین کشور

سخت ترین و راحت ترین کشور جهت اخذ گواهینامه کجاست؟ - خودرو ویترین

یکی از سخت ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه برزیل است. بعد از ۱۸ سالگی می توانید درخواست گواهینامه رانندگی بدهید ولی باید امتحان روانشناسی، پزشکی، تئوری بعد از ۴۵ ساعت آموزش و عملی بعد از ۲۰ ساعت آموزش را بدهید. اگر تمام مراحل را با موفقیت گذراندید، تا یک سال گواهینامه معتبر به شما تعلق خواهد گرفت. اگر در این مدت یکساله تصادف یا خطایی نداشته باشید، گواهینامه تمدید می شود.

منبع : عصر خودرو

مطالب مرتبط :

کدام خودروهای ایرانی آسان تر به سرقت می روند؟

پژو 301 سال آینده وارد بازار کشورمان می شود

دنا پلاس و رانا به کشور عمان صادر می شوند

بهترین خودروهای اسپرت ارزان قیمت سال 2017

بهترین موتور سال 2017 از آن DS3 شد