خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008

به گزارش سایت اخبار خودرو، رئیس شورای رقابت بیان کرد قیمت گذاری خودروهای با قیمت بالای ۴۵ میلیون تومان ربطی به شورای رقابت ندارد. وی گفت : قیمت گذاری پژو 2008، پژو 301 و پژو 508 از دستور کار شورای رقابت خارج شد. رضا شیوا دلیل خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008 ، 508 و 301 توسط این شورا را وجود رقبا برای این خودروها در بازار عنوان کرد.

خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008

وی در یک نشست خبری با اشاره به مصوبه عصر دیروز این شورا درباره افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: این افزایش قیمت در راستای درخواست خودروسازان برای رشد قیمت محصولات شان صورت گرفت است. این افزایش قیمت با توجه به عواملی مانند کیفیت، قیمت تمام شده تولید و تورم بخشی خودرو اعمال می شود.

خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008

وی ادامه داد : شورای رقابت طبق قانون در هر بازاری که انحصاری باشد، ورود خواهد کرد. یکی از وظایف شورای رقابت کمک به رفع موانع تولید و کسب و کار است. باید در وضع اقتصادی کشور تحول ایجاد شود تا شاهد رونق در کسب و کار باشیم.

خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008

شیوا به برخی مخالفت‌ها از سوی برخی وزارتخانه ها با ورود شورای رقابت به برخی مسایل را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت : هیچ کس نمی تواند در این رابطه حرفی بزند مگر اینکه مجلس قانون را تغییر دهد. همچنین این شورا قیمت تعیین نمی‌کند، بلکه دستورالعمل قیمت گذاری را مشخص می کند.

خروج شورای رقابت از قیمت گذاری پژو 2008

شیوا در ادامه با اشاره به مصوبه روز گذشته شورای رقابت در مورد افزایش قیمت خودرو، اظهار داشت: طبق قانون، دستورالعمل قیمت گذاری خودرو برای خودروهایی که قیمت آنها کمتر از ۴۵ میلیون تومان است، توسط شورای رقابت تعیین می شود.

وی توضیح داد : برای خانواده پراید و تیبا متوسط افزایش قیمت ۱.۲۵ درصد است. در مورد پارس تندر که از محصولات گروه سایپا است متوسط افزایش قیمت ۱.۵۷ درصد تعیین شده است.  به گفته رییس شورای رقابت، تورم بخشی محصولات سایپا حدود ۶ درصد بوده است. متوسط افزایش قیمت برای خانواده پژو و سمند نیز ۲٫۶۹ درصد است و متوسط افزایش قیمت برای خانواده پژو و سمند را نیز ۲٫۶۹ درصد اعلام کرد.

منبع : دنیای خودرو

مطالب مرتبط :

آغاز واردات محصولات فولکس واگن از مرداد ماه

آغاز فروش پژو ۵۰۸ در ایران

عرضه سیتروئن C3 تا پایان سال جاری در ایران

برلیانس C3 در نمایشگاه ارومیه رونمایی شد