توقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحده

مرسدس بنز B کلاس الکتریکی، که با نام B250e نیز شناخته می شود، یک MPV الکتریکی فشرده است که تنها از سال ۲۰۱۳ در بازار عرضه شده است. این تنها نسخه B-Class است که سازنده آلمانی در آمریکا به فروش می رساند. اما این روند خیلی طولانی نخواهد بود.

طبق گفته Automotive News، مرسدس بنز B250e را تنها تا امسال تولید خواهد کرد. اما همچنان به تولید نسخه های بنزینی و دیزلی ادامه می دهد، اما از آنجایی که این محصولات در ایالات متحده فروخته نمی شوند، این اعلامیه به این معنی است که کلاس B دیگر در “ایالات متحده” در دسترس نخواهد بود.

توقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحدهتوقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحده

کلاس B کمپانی آلمانی بنز، دارای قدرتی برابر با ۱۷۷ اسب بخار و ۳۴۰ نیوتن متر گشتاور است که به چرخ های جلو منتقل می شود و از شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر به میزان ۷٫۹ ثانیه بهره می برد. باتری ۲۸ کیلو واتی آن نیز در حالت شارژ کامل، ۱۴۰ کیلومتر را می پیماید که قیمت آن قبل از تخفیف های مالیاتی، از حدود ۴۱ هزار دلار آغاز می گردد.

توقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحدهتوقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحده

یکی از دلایلی که باعث شد مرسدس فروش نسخه الکتریکی B کلاس را متوقف کند فروش بسیار پایین آن بود به طوری که از پایان سال ۲۰۱۳ تاکنون در سرتاسر جهان تنها تعداد ۳۶۵۰ دستگاه از این خودرو به فروش رسید در مقام مقایسه، طی بازه زمانی مشابه مدل الکتریکی نیسان لیف تنها در ایالات متحده موفق شد ۱۰ برابر بیشتر از مدل برقی بنز خودرو به فروش برساند.

توقف عرضه مرسدس بنز B کلاس در بازار ایالات متحده

با این حال این خودروساز آلمانی تعهد خود را به تولید خودروهای الکتریکی حفظ خواهد کرد چون با نام تجاری EQ در آینده ای نزدیک دوباره به این میدان خودرویی باز می گردد.

مطالب مرتبط :

نسل بعدی شاسی بلند GLA مرسدس بنز در حال تست دیده شد

معرفی ویژن میباخ 6 کابریولت توسط مرسدس بنز

X کلاس، اولین پیکاپ مرسدس بنز  به زودی رونمایی میشود

بنز AMG GT4 استتار شده در جاده های عمومی

پیش به سوی حمل و نقل آینده با اتوبوس خودران بنز