جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسی چه قیمتی دارد؟

جگوار، کمپانی انگلیسی با تولید شاسی بلندهای F-Pace و E-Pace نشان داده هر چند تجربه ای طولانی در ساخت خودروهای در چنین سبک بدنه ای را ندارد اما توانایی های ای نشرکت اجازه می دهد که اولین شاسی بلندهای این کمپانی نیز محبوبیت بسیاری در بین دوستداران دنیای خودرو پیدا کند و جوایز و افتخارات متعددی را برای این شرکت به ارمغان آورند. طی دو تا 3 سال اخیر شنیده ها حکایت از برنامه ریزی جدی جگوار برای تولید شاسی بلند تمام الکتریکی دارد این شاسی بلند جگوار I-Pace نام گرفته است.

قیمت جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسی

این خودروی برقی، به این منظور تولید می گردد تا رقیب قدری برای شاسی بلند تسلا یعنی مدل X محسوب شود و بازار فروش این شاسی بلند خوش نام تسلا را تحت الشعاع قرار دهد.

اکنون گمانه زنی ها نشان می دهد که اولین خودروی تمام الکتریکی جگوار، قرار است سال آینده معرفی و سپس روانه بازار گردد از این رو حدس بسیاری پیرامون قیمت این شاسی بلند در میان محافل خودرویی شکل گرفته است.

قیمت جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسی

قیمت اعلام شده و تقریبی جگوار I-Pace توسط یک وب سایت

در تازه ترین اخباری که پیرامون قیمت این خودرو منتشر شده است و شاید بتواند پرده ابهامات را کنار بزند توسط یکی از سایت های اینترنتی منتشر گردیده است. وب سایت ژالوپنیک ادعا کرده در تماسی که با شرکت خودروسازی جگوار داشته مسئولین این کمپانی عنوان داشتند که مدل پایه خودروی I-Pace ، حدود 10 تا 15 درصد بهای بیشتری نسبت به شاسی بلند بزرگتر این شرکت یعنی F-pace خواهد داشت.

قیمت جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسیقیمت جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسی

اگر این گفته صحت داشته باشد در حالی که قیمت پایه 42 هزار دلاری F-Pace می توان قیمتی در حدود 46 تا 48 هزار دلار را برای مدل پایه جگوار I-Pace متصور شد.

جزئیات فنی خودرو و مسافت قابل پیمایش

جزئیات دقیقی از قوای فنی آن در دسترس نیست اما اگر مدل کانسپت آن را مبنا قرار دهیم به این نتیجه می رسیم جگوار I-Pace از یک باتری 90 کیلو واتی بهره خواهد برد که توانایی تولید 400 اسب بخار را داشته و شتابی 4 ثانیه ای خواهد داشت. همچنین مسافتی که این خودرو قادر است با یک شارژ کامل باتری طی کند بیش از 350 کیلومتر تخمین زده می شود.

قیمت جگوار I-Pace اولین خودروی الکتریکی این کمپانی انگلیسی

قطعا تا ماه های آینده اطلاعات و خبرهای بیش تر و دقیق تری از این خودروی تمام الکتریکی خواهیم شنید.