هیوندای اواخر سال جاری میلادی، مدلی جدید از هیوندای i30 با بدنه فست‌بک به بازار عرضه خواهد کرد که محصولی جدید در سبد هیوندای محسوب می‌شود.

مدل فست بک i30 دارای تغییراتی نسبته به نسخه اصلی است.تغییرات آن شامل سقف شیب‌دار، اسپویلر عقب و ستون C ضخیم‌تر هستند.

 

 

مدل جدید i30 فست‌بک در کنار دو مدل دیگر هیوندای i30، یعنی مدل هاچ‌بک ۵ در و مدل تورر (استیشن) این خودرو به تولید خواهد رسید و به گفته‌ی هیوندای، به لطف طراحی اسپرت و خطوط بدنه‌ی جذاب خود در بازار عملکرد موفقی خواهد داشت.

هیوندای برای اینکه نمای این خودرو را کاملا متمایز از سایر گونه‌های i30 کند، اقدام به تغییر طراحی بخش جلویی خودرو کرده است و با کاهش دادن ارتفاع جلوپنجره‌ی این خودرو و استفاده از خطوط افقی در جلوپنجره کاری کرده تا عرض خودرو، بیش از آنچه هست دیده شود. همچنین در این خودرو از چراغ‌های روشنایی در روز LED و پس‌زمینه‌ی تیره برای چراغ‌های جلویی بهره‌گیری شده است تا کاملا i30 فست‌بک را تبدیل به یک مدل متمایز کند.

 

 

در بخش انتهایی نیز یک اسپویلر نصب شده که به زیبایی i30 فست‌بک افزوده است. البته این اسپویلر به‌صورت یکپارچه با درب صندوق بار طراحی شده و نمای آن مکمل طراحی چراغ‌های عقب است. در عین حال طراحی ستون C و شیشه‌ی عقبی کاملا فراتر از این کلاس است و به خودروهای لوکس و گران‌قیمت‌تر شباهت دارد که این مورد نیز سبب شده است دینامیک ظاهری و جذابیت خودرو بسیار بهتر شود.

 

 

به گفته‌ی توماس اشمیت، مدیر ارشد عملیاتی هیوندای در اروپا: این خودرو اولین خودروی کوپه‌ی پنج‌در است که در کلاس کامپکت تولید می‌شود و نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی هیوندای به تولید مدل‌های جدید و افزایش تنوع محصولاتش است.

این‌طور که هیوندای اعلام کرده است، این خودرو تا پیش از سال ۲۰۱۸ در بازار اروپا عرضه خواهد شد.

 

 

منبع : زومیت