رونمایی از هیوندای i30 فست بک جدید

هیوندای اواخر سال جاری میلادی، مدلی جدید از هیوندای i30 با بدنه فست بک به بازار عرضه خواهد کرد که محصولی جدید در سبد هیوندای محسوب می شود. هیوندای i30 فست بک جدید دارای تغییراتی نسبت به نسخه اصلی است. تغییرات آن شامل سقف شیب دار، اسپویلر عقب و ستون C ضخیم تر هستند.

هیوندای i30 فست بک جدید با ظاهری متمایز و خاص رونمایی شد - خودرو ویترین

مدل جدید i30 فست بک در کنار دو مدل دیگر هیوندای i30، یعنی مدل هاچ بک ۵ در و مدل تورر (استیشن) این خودرو به تولید خواهد رسید و به گفته ی هیوندای، به لطف طراحی اسپرت و خطوط بدنه ی جذاب خود در بازار عملکرد موفقی خواهد داشت.

هیوندای i30 فست بک جدید با ظاهری متمایز و خاص رونمایی شد - خودرو ویترینهیوندای i30 فست بک جدید با ظاهری متمایز و خاص رونمایی شد - خودرو ویترین

هیوندای برای اینکه نمای این خودرو را کاملا متمایز از سایر گونه های i30 کند، اقدام به تغییر طراحی بخش جلویی خودرو کرده است و با کاهش دادن ارتفاع جلو پنجره‌ی این خودرو و استفاده از خطوط افقی در جلو پنجره کاری کرده تا عرض خودرو، بیش از آنچه هست دیده شود. همچنین در این خودرو از چراغ های روشنایی در روز LED و پس زمینه‌ی تیره برای چراغ های جلویی بهره گیری شده است تا کاملا i30 فست بک را تبدیل به یک مدل متمایز کند.

هیوندای i30 فست بک جدید با ظاهری متمایز و خاص رونمایی شد - خودرو ویترین

در بخش انتهایی نیز یک اسپویلر نصب شده که به زیبایی i30 فست بک افزوده است. البته این اسپویلر به صورت یکپارچه با درب صندوق بار طراحی شده و نمای آن مکمل طراحی چراغ های عقب است. در عین حال طراحی ستون C و شیشه‌ عقبی کاملا فراتر از این کلاس است و به خودروهای لوکس و گران قیمت تر شباهت دارد که این مورد نیز سبب شده است دینامیک ظاهری و جذابیت خودرو بسیار بهتر شود.

هیوندای i30 فست بک جدید با ظاهری متمایز و خاص رونمایی شد - خودرو ویترین

به گفته‌ی توماس اشمیت، مدیر ارشد عملیاتی هیوندای در اروپا: این خودرو اولین خودروی کوپه‌ پنج درب است که در کلاس کامپکت تولید می شود و نشان دهنده‌ی علاقه‌ی هیوندای به تولید مدل های جدید و افزایش تنوع محصولاتش است.

اینطور که هیوندای اعلام کرده است، این خودرو تا پیش از سال 2018 در بازار اروپا عرضه خواهد شد.

منبع : زومیت

بیشتر بخوانید :

هیوندای توسان جدید در حال گذراندن تست جاده ای

کسب بالاترین امتیاز ایمنی توسط هیوندای النترا

انتشار تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید

هیوندای ولوستر جدید در آستانه رونمایی

هیوندای i30 N مدل 2018 معرفی شد