نسل جدید ولوو V40 در راه است

به تازگی خبری مبنی بر طراحی نسل جدید ولوو V40 منتشر شده است که ادامه روند رو به رشد این کمپانی را نشان می دهد.

در سال های اخیر، کمپانی سوئدی ولوو در جهت متحول کردن محصولات خود گام برداشته و اولین محصولی که در استراتژی و برنامه ریزی ولوو پا به میدان رقابت با سایر خودروسازان لوکس گذاشت مدل XC90، شاسی بلند بزرگ زیبایی بود که توانست نظر بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو را جلب کند و در بازار نیز با واکنش مثبتی از سوی خریداران و همین طور دوست داران خودرو رو به رو شد.

نسل جدید ولوو V40 در راه است

پس از مدل مذکور ، XC60 به جهانیان معرفی شد و سپس سدان اندازه متوسط لوکس این خودروساز یعنی S90 را روانه بازار نمود. به تازگی نیز از شاسی بلند کوچک خود XC40 رونمایی کرد که این مدل نیز ادامه دهنده سبک جدید طراحی ولوو است. در ادامه چنین مسیری، اخیرا شنیده ها حاکی از آن است که ولوو در حال توسعه هاچ بک رده C خود یعنی V40 است. به احتمال فراوان ولوو V40 نیز مسیر موفقیت آمیز گذشته را استمرار خواهد بخشید.

نسل جدید ولوو V40 در راه استنسل جدید ولوو V40 در راه است

جزئیاتی از هاچ بک جدید ولوو

ولوو V40 در بازار باید با رقبایی همچون بی ام و سری یک، آئودی A3 و مرسدس بنز A کلاس دست و پنجه نرم کند. این خودرو از عناصر و المان های کانسپت 40.2 الهام خواهد گرفت.

نسل جدید ولوو V40 در راه است

نسل جدید ولوو V40 در راه است

از آنجایی که مدل XC40 از پلت فرم کاملا جدیدی موسوم به CMA بهره برده است انتظار می رود ولوو جدید نیز از چنین پلت فرمی بهره مند گردد.  گفته می شود هاچ بک رده C کمپانی سوئدی ولوو نه تنها از یک موتور پلاگین هیبرید بلکه نسخه ای تمام الکتریکی نیز خواهد داشت که شاید قصد رقابت با تسلا مدل 3 را در سر می پروراند.

فاصله بین دو محور آن مشابه مدل XC40 خواهد بود که کابین بزرگتری از نسل فعلی V40 را نوید می دهد و در نتیجه به خصوص در بخش صندلی های عقب جادارتر از رقبای ذکر شده خواهد بود.

نسل جدید ولوو V40 در راه است

احتمالا در آینده جزئیات بیشتری از ولوو V40 جدید خواهیم شنید. پس همچنان باید دیدن این سوئدی زیبا منتظر بمانیم.