رونمایی آریا دیزل از 3 خودرو سنگین شرکت رنو

شرکت آریا دیزل در مراسمی از سه محصول جدید خود با برند رنو رونمایی کرد. این شرکت که پیش از تحریم‌ها به تولید رنو پریمیوم ۴۴۰ می‌پرداخت، قرار است سه گروه C، K و T را به سبد محصولات خود اضافه کند. در حاشیه این مراسم که با حضور سفیر فرانسه برگزار شد، با مهدی نیازی، قائم مقام مدیرعامل آریا دیزل به گفت‌وگو پرداخته‌ایم. به‌ گفته وی در این شرکت تولید سری T از ماه گذشته آغاز شده است و دو سری دیگر نیز تا ابتدای سال ۹۷ به خط تولید می‌آیند و تا ورود به خط تولید به‌ صورت CBU به کشور وارد خواهند شد.

مدل T

وی ادامه داد : خبر خوب این که در دنیا بعد از رنو فرانسه در شهر لیون، ایران دومین کشوری است که مجوز تولید مدل T را کسب کرده است. این محصول در هیچ کشور دیگری به جز ایران و فرانسه تولید نمی‌شود. مدل K با فاصله شش ماه از مدل T در ایران تولید خواهد شد. در این فاصله مدل K به‌ شکل CBU وارد خواهد شد. محصول سری C را نیز تا انتهای سال به‌ صورت CBU وارد خواهیم کرد و از ابتدای سال ۹۷ این محصول نیز در کشور به‌ صورت ساخت داخل عرضه خواهد شد.

مدل K

نیازی در ارتباط با بخش فنی محصول T شرکت رنو افزود : نسل قبلی محصولات رنو از موتورهای ۱۱ لیتری بهره می‌بردند، این در حالی است که نسل جدید آن‌ها از موتور ۱۳ لیتری برخوردارند. همچنین موتور این محصولات گسترش پیدا کرده و نسبت به نسل قبلی ۲۰ درصد مصرف سوخت آن‌ها کاهش داده شده است. بزرگ‌ترین تغییر فنی که در این محصولات اتفاق افتاده، گیربکس اپتی‌ درایو طراحی شده است. به‌ گفته مهندسان رنو، این گیربکس ۲۰درصد صرفه‌جویی در سوخت را به همراه دارد و بعید است راننده‌ای پیدا شود که بتواند این گیربکس‌ها را خراب کند! زیرا این گیربکس‌ها به قدری هوشمند طراحی شده‌اند که با هر رفتار غیرحرفه‌ای، کامپیوتر وارد عمل و مانع از ورود خسارت می‌شود.

مدل C

منبع : دنیای خودرو

بیشتر بخوانید :

قصد سایپا جهت تولید مدل برقی تیبا در آینده نزدیک

شاسی بلندهای چینی هوتای و لئوپارد در راه ایران

رشد 60 درصدی مالیات بر واردات خودرو نسبت به پارسال

عزم جدی فولکس واگن جهت تولید خودرو در کشورمان

خودرو ساز تایوانی در آستانه ورود به ایران