ثبت یک رکورد جدید برای کونیگ زگ آگرا RS

آیا برای کونیگ زگ آگرا RS ،رسیدن به سرعت 300 مایل در ساعت ممکن است؟

در ماه نوامبر سال گذشته، کونیگ زگ آگرا RS ، رکوردی را به عنوان سریعترین خودروی تولیدی خیابانی در جهان با میانگین سرعت 277.9 مایل در ساعت (444.6 کیلومتر بر ساعت) در یکی از جاده های خلوت و طولانی ایالت نوادا در ایالات متحده به ثبت رسانید. همچنین این خودرو، رکورد بالاترین سرعت ثبت شده در یک جاده عمومی را نیز با سرعت 284.55 مایل در ساعت (457.49 کیلومتر بر ساعت) به نام خود ثبت نمود. گرچه این سرعت یک سرعت دیوانه کننده است اما آیا آگرا RS می تواند رکورد سرعت 300 مایل در ساعت (483 کیلومتر بر ساعت) را نیز از آن خود کند؟

کونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهان

تصور می شود بزرگترین مانع موجود بر سر راه این خودرو برای رسیدن به سرعت 300 مایل در ساعت، لاستیک های آن باشد. با این حال، Agera RS، رکورد سرعت 284.55 مایل در ساعت را توسط لاستیک های مشلن پایلوت اسپرت کاپ 2 که به طور استاندارد برای این خودرو تعبیه شده اند به ثبت رسانیده. با این که، هر لاستیکی به صورت خاص برای همان وسیله نقلیه تنظیم می شود، اما این لاستیک ها، لاستیک های معمولی خیابانی هستند و هیچ ترکیب منحصر به فرد یا تایرهای مسابقه ای برای ثبت این رکورد استفاده نشد.

کونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهان

نظرات مدیر تولید کمپانی درباره رکورد جدید

اریک شومدینگ، مدیر تولید کونیگ زگ، در سال جاری در نمایشگاه دیترویت، درباره این لاستیکها و سرعتی که برای کونیگ زگ آگرا RS امکان پذیر است، صحبت نمود. وی در مصاحبه با مجله اینترنتی Drvie ادعا کرد که : ” لاستیکهای این خودرو هرگز برای سرعت  270 مایل در ساعت تعبیه نشده بودند. در واقع در حالی که این لاستیکها در سرعت بسیار پایینی رتبه بندی شده اند، اما ما دریافته ایم که توانایی های واقعی آنها بسیار بالاتر است.”

کونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهانکونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهان

بزرگترین خطر برای از بین رفتن یک تایر، تولید گرما و حرارت ناشی از سرعت بسیار بالا است. گرما وقتی بیشتر تولید می شود که تایر در سرعت های بالا به چرخش درآید. اگر Agera RS توانسته به سرعت اندکی کمتر از 300 مایل بر ساعت (483 کیلومتر بر ساعت) برسد، دستیابی به این سرعت نیز نباید برای این خودرو مشکل باشد.

در این خصوص شومدینگ اذعان داشته که : ” اگر این ماشین توانسته به سرعت 270 مایل در ساعت برسد، تنها 5 دقیقه طول می کشد تا از 270 مایل به 300 مایل در ساعت برسد، پس نباید جای هیچگونه نگرانی وجود داشته باشد.”

کونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهان

اما وقتی از شومدینگ سوال شد که آیا Koenigsegg برای ثبت رکورد 300 مایل در ساعت نیز تست خواهد شد یا خیر، او به این مجله گفت : ” اگر کسی می خواهد این رکورد را بشکند باید بداند که این کار عملی است. البته ما برای خودرو خود به RPM بیشتر و نسبت دنده طولانی تری نیاز داریم، اما این را بگویم که ما قطعا می توانیم رکورد 300 در ساعت را توسط این هایپر کار بشکنیم. البته از جهتی نیز پیمودن این سرعت، ترسناک و بسیار خطرناک است، زیرا قطعا حیوانات، تپه ها، دست انداز، باد و سایر موانع غیر قابل کنترل در مسیر وجود دارند”

کونیگ زگ آگرا RS به دنبال ثبت رکورد سریع ترین خودروی جهان

اگر یکی دیگر از خودروسازان سعی کند رکورد 300 مایل در ساعت را بشکند یا بدان نزدیک شود، قطعا آگرا RS تحریک می شود که این کار را قبل از همه انجام دهد.

منبع : motor1.com

مترجم : سهیلا دوست پژوه

مطالب مرتبط :

آمادگی لامبورگینی جهت ثبت یک رکورد جدید