تصاویری از نسل جدید بی ام و X4

بی ام و نخستین خودروسازی بود که سبک بدنه شاسی بلندهای کوپه را پایه گذاری کرد و همان طور که علاقه مندان به دنیای خودرو می دانند نخستین خودرویی که در این کلاس به بازار عرضه شد بی ام و X6 بود که عرضه آن به سال ۲۰۰۸ باز می گردد. پس از موفقیت های این شاسی بلند کوپه و استقبال مشتریان از آن، خودروساز باواریایی تصمیم گرفت بر پایه مدل X3، مدل دیگری در این کلاس را به بازار عرضه کند و در اینجا بود که بی ام و X4 متولد شد و همراه با نسل دوم برادر بزرگتر خود X6، به طور همزمان در سال ۲۰۱۴ به بازارهای هدف صادر شد و در این کلاس بود که این کمپانی از رقیب سنتی خود بنز پیش افتاد.

بی ام و X4 مدل 2015

کمپانی بی ام و اعتبار زیادی در این کلاس برای خود دست و پا کرده است اما رقیب همیشگی آن یعنی مرسدس بنز نیز بیکار ننشسته و با عرضه دو مدل خودرو جدید در سال های اخیر به جنگ شاسی بلندهای کوپه BMW رفته است. از این رو در سال ۲۰۱۵ بنز GLE کوپه و در سال ۲۰۱۶ نیز بنز GLC کوپه روانه بازارهای بین المللی شدند تا بخشی از سهم این کلاس به خودروساز اشتوتگارتی تعلق بگیرد و از یکه تازی بی ام و در این بخش جلوگیری کند.

بنز GLC کوپه 2017

تغییرات ظاهری و فنی خودرو

گروهی از عکاسان موفق شدند تصاویری از نسل جدید بی ام و X4 ، رقیب بنز GLC کوپه را در حالی که کامیون های حمل خودرو  تعدادی از آنان را در نزدیکی کارخانه این کمپانی آلمانی در ایالت کارولینای جنوبی جابجا می کرد را منتشر کنند از آنجایی که خودروهای در حال حمل، بدون استتار بوده طراحی بدنه کاملا مشخص بوده و تصاویر مختلفی نیز از زاویه های مختلف از خودرو برداشته شده است.

نسل جدید بی ام و X4نسل جدید بی ام و X4

در نمای جلو، ظاهر آن به خودرو تازه معرفی شده X3 بسیار شبیه شده است اما بزرگترین تغییرات را در قسمت عقب خودرو و به ویژه طراحی چراغ ها می بینیم.

همچنین طبق اطلاعات درز کرده، احتمالا نسل جدید بی ام و X4 جدید از یک موتور جدید بهره می برد که با کد M40 شناخته می شود این پیشرانه ۳ لیتری توربو بوده که قادر است ۴۰۰ اسب بخار و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند و در عرض ۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

نسل جدید بی ام و X4

احتمالا این شاسی بلند آلمانی به عنوان مدل ۲۰۱۸ تولید و عرضه می گردد و در جهت کسب اطلاعات دقیق تر در مورد مشخصات فنی خودرو مذکور، باید تا زمان رونمایی رسمی آن صبر کنیم. همچنین رقابت بنز GLC کوپه با این خودرو جذاب خواهد بود.

به نظر شما در این کلاس بنز پر فروش تر خواهد بود یا بی ام و ؟

منبع : Autoevolution.com

مطالب مرتبط :

نسل جدید بی ام و M5 مدل ۲۰۱۸ رسما معرفی شد

جنگ دیدنی بنز و بی ام و در شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر

بی ام و سری یک جدید در حال گذراندن تست زمستانی

تولید نسخه ای خاص از بی ام و سری ۷ به مناسبت 40 سالگی آن

درگ جذاب بین شاسی بلندهای بنز و بی ام و