انتشار تصاویری از مزدا CX8 جدید

نمایی از ظاهر بیرونی خودروی آینده مزدا یعنی CX-8 مدل 2018 برای اولین بار دیروز نمایان شد. این طور که پیداست خودروی جدید مزدا که دارای ۳ ردیف صندلی است به صورت انحصاری برای بازار داخلی ژاپن تولید می گردد و فعلا برنامه ای جهت عرضه آن در سایر کشورها ندارد. بر خلاف CX-9 که علی رغم اینکه در ژاپن تولید و مونتاژ می شده است ولی صرفا خودرویی صادراتی بوده است.

انتشار تصاویری از مزدا CX8 جدیدانتشار تصاویری از مزدا CX8 جدید

در حالی که به نظر می رسد سبک دو خودروی فوق ذکر شده دارای تفاوت های سطحی هستند اما ابعاد و اندازه کوچکتر CX-8 می تواند برای شهروندان جزیره (ژاپن) جذاب باشد.

انتشار تصاویری از مزدا CX8 جدید

پیشرانه ای که برای این خودروی جدید مزدا در نظر گرفته شده است یک موتور ۲٫۲ لیتری توربو دیزل به جای موتور ۲٫۵ لیتری توربو بنزینی است که در CX-9  در بقیه کشورها عرضه می شود. همین پیشرانه در خودروهای مزدا در استرالیا دارای ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور است. در حالی که پیشرانه بنزینی CX-9 دارای ۲۲۵ اسب بخار قدرت و گشتاوری ۴۲۰ نیوتن متری است.

CX-8 جدید دومین شاسی بلند از کمپانی مزدا است که به بازار استرالیا راه نمی یابد. با این حال مدیر بازار استرالیای مزدا نسبت به عرضه شاسی بلند جدید مزدا در این کشور ابراز علاقه کرد.

منبع : CarAdvice.com.au

بیشتر بخوانید :

نقد و بررسی مزدا 6 استیشن 2017

مزدا CX-5 بالاترین امتیاز ایمنی را دریافت کرد

احتمال معرفی مزدا RX-9 در نمایشگاه توکیو

تویوتا در حال تست جاده ای مدل سوپرا است

با نسخه زرد قناری تویوتا یاریس آشنا شوید