رقابت پورشه و مرسدس بنز در کلاس اسپرت ها

از زمانی که مرسدس بنز AMG GT معرفی شد مشخص بود که این شرکت اشتوتگارتی قصد رقابت با پورشه ۹۱۱ را دارد. با اینکه هر دو خودرو اسپرت بنز و پورشه به نیمه چرخه تولید خود رسیده اند جنگ بین دو آلمانی واضح تر از همیشه است. همانطور که می توان انتظار داشت، میدان جنگ اصلی در اینجا یعنی در پیست معروف Nurburgring است دقیقا همین جایی که مرسدس بنز AMG GT نسخه سیاه در حال تست است و البته با وجود اینکه دو شرکت گاهی اوقات تظاهر می کنند که هیچ گونه مبارزه ای بین آنان وجود ندارد، مرسدس بنز AMG GT و پورشه ۹۱۱ هر دو تلاش های زیادی را برای تسلط بر یکدیگر از نظر کرونومتر و زمان پیمودن پیست انجام می دهند.

در حال حاضر، جایزه غیر رسمی به مرسدس AMG تقدیم می شود، زیرا AMG GT R در یک آزمایش توانست یک دور پیست را در زمان ۷:۱۰ (هفت دقیقه و هفت ثانیه) طی کند – به خاطر داشته باشید که آمار غیر رسمی است و ممکن است آمارهای رسمی، سریعتر از این باشند.

این در حالی است که پورشه ۹۱۱ GT3 توانست طی مدت ۷ دقیقه و ۱۲ ثانیه یک دور این پیست مطرح آلمان را بپیماید و این آمار در واقع برتری مرسدس بنز را به رخ حریف اسپرت خود می کشد. با وجود این پورشه ۹۱۱ GT2 RS مدل ۲۰۱۸ این قابلیت را دارد که به جمع خودروهای اسپرت با زمان کمتر از ۷ دقیقه بپیوندد.

AMG GT نسخه سیاه در نوربرگ رینگ

مرسدس بنز AMG GT نسخه سیاه در حال تست در پیست نوربرگ رینگ، نمونه پروتوتایپ این خودرو است که احتمالا از موتورهای ۸ سیلندر تویین توربو استفاده می کند و حداکثر توان خروجی ان نیز به ۷۰۰ اسب بخار می رسد.

تا زمانی که ما اطلاعات جدیدی از این نسخه مرسدس بنز AMG GT بدست بیاوریم، می توانید از قدرت نمونه پیش تولید که با رنگ Green Hell Magno مزین شده است و با پیشرانه ۸ سیلندر ارتقا یافته مسیر پیست را طی می کند لذت ببرید. باید در آینده دید آمار رسمی زمان طی کردن یک دور پیست توسط این خودروی جدید مرسدس بنز چه خواهد بود.

در بخش زیر کلیپ آزمایش این خودرو پیش تولید و اسپرت مرسدس بنز را مشاهده نمایید.

منبع : Autoevolution.com

مطالب مرتبط :

معرفی ویژن میباخ ۶ کابریولت توسط مرسدس بنز