مرسدس بنز با برند EQ به دنبال رقابت با تسلا

به دنبال توسعه سریع بازار خودروهای الکتریکی و رونق روزافزون آن، خودروهای مطرج جهانی را بر ان داشته تا توسعه این گونه خودروها را در اولویت قرار داده تا از رقیب اصلی و غول خودروساز الکتریکی جهان یعنی تسلا بیش از این، عقب نمانند. از این رو کمپانی آلمانی مرسدس بنز جهت نامگذاری خودروهای الکتریکی خود نام EQ را ثبت تجاری کرده است. مرسدس بنز EQ در نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف بین المللی به نمایش در آمده و هدف این کمپانی از این نمایش ها، شناساندن نام EQ به مشتریان خودروهای الکتریکی است.

اخیرا مرسدس بنز فهرستی از وسایل نقلیه ای که قرار است در نمایشگاه های بین المللی خودرو فرانکفورت در معرض دید عموم قرار دهد، منتشر کرده است. متأسفانه، هیچ وسیله نقلیه الکتریکی آماده تولیدی هنوز وجود ندارد، اما این کمپانی قصد دارد دو خودروی مفهومی الکتریکی را در این رویداد خودرویی به نمایش بگذارد.

خودروهای الکتریکی بنز در نمایشگاه فرانکفورت

اولین خودروی الکتریکی، مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت است که برای نخستین بار در قاره سبز به نمایش در می آید. چند روز گذشته نسخه کابریولت این خودرو با تغییراتی اندکی نسبت به مدل کوپه، رونمایی و تصاویر آن در اینترنت منتشر گشت. اگر این خودرو کانسپت و پر زرق و برق راهی برای تولید بیاید قطعا برای مرسدس بنز یک موفقیت شگرف خواهد بود.

خودروی دوم، یک وسیله نقلیه الکتریکی جمع و جور  است که البته تولید آن در آینده رسما تایید شده است. بر خلاف آئودی که بر روی دو خودروی شاسی بلند الکتریکی تحت برند E-Tron کار می کند مرسدس بنز ترجیح داده است به توسعه خودرویی کوچکتر در مفایسه با شاسی بلند الکتریکی خود که در نمایشگاه پاریس سال گذشته رونمایی شده بود اقدام کند.

رندرهایی از خودروی EQ مرسدس بنز منتشر شده که نشان می دهد مدل تولیدی آن با مدل های مفهومی نمایش داده شده در نمایشگاهها شباهت زیادی دارد اگر مرسدس بنز تصمیم به این گرفته باشد نشان می دهد کمپانی اشتوتگارتی در صدد ایجاد یک زبان طراحی جدید برای خودروهای الکتریکی تحت برند EQ است.

البته این نکته در هاله ای از ابهام قرار دارد که کمپانی های آلمانی، چه زمانی می توانند خودرویی تولید کنند که به اندازه کافی به لحاظ قیمتی بتوانند با تسلا مدل ۳ رقابت نمایند.

اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد خودروهای الکتریکی EQ، در تاریخ ۱۲ سپتامبر در فرانکفورت قابل دسترسی خواهد بود.

منبع :

autoevolution.com

مطالب مرتبط :

معرفی ویژن میباخ ۶ کابریولت توسط مرسدس بنز
جدیدترین خبرها از مرسدس بنز AMG GT چهار در