هیوندای i30 N مدل ۲۰۱۸ معرفی شد

بالاخره هیوندای تصاویر اولین هاچبک داغ واقعی خود را منتشر کرد تا هیوندا i30 N که ماه ها تبلیغ و تیزرهای مختلفی برایش ارائه می شد، بالاخره با تجهیزاتی مخصوص لذت رانندگی خود را به همگان معرفی کند.

هات هاچبک کره ای ما دیفرانسیل جلو است و قدرتش را از یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر توربو می گیرد که قادر به تولید ۲۴۷ اسب بخار قدرت است و با سفارش پکیج Performance، قدرتش به ۲۷۱ اسب بخار افزایش می یابد. گشتاور هم در هر دو نسخه ۳۵۰ نیوتن متر است و حداکثر سرعت در هر دو به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد. تفاوت در شتابگیری است که نسخه Performance با کاهش ۰٫۳ ثانیه ای صفرتاصد، این عدد را به ۶٫۱ ثانیه رسانده است.

اما این تنها علت نیاز به این پکیج نیست، چون به کمک آن شما به رینگهای بزرگتر ۱۹ اینچی، تایرهای بالغ پیرلی P-Zero، ارتفاع کمتر از کف زمین و سیستم اگزوز با صدای قابل تنظیم دریافت خواهید کرد؛ البته که شما در یک هات هاچبک به این چیزها نیاز دارید.

حتی اگر هم این پکیج را سفارش دهید، باز هم به صورت استاندارد یک گیربکس شش سرعته دستی و بدون پدال شیفت مسئولیت انتقال قدرت به چرخها را خواهد داشت. اگرچه به هر حال از لانچ کنترل محروم نخواهید بود.

دکمه های روی فرمان امکان شخصی سازی مناسبی برای شما فراهم خواهند کرد. امکان ایجاد تغییر در عملکرد سیستم تعلیق و نوع رانندگی وجود دارد. خشن ترین حالت ممکن روی دکمه N قابل دسترسی خواهد بود که به عنوان مثال در این حالت هیچ خبری از سیستم کنترل کشش نیست، البته که اگر بخواهید کمی متمدن تر عمل کنید، دکمه اسپرت را از شما دریغ نکرده اند.

از تجهیزات شگفت انگیز مخصوص رانندگی پرهیجان تا دلتان بخواهد موجود است. صندلی های اسپرتی که به خوبی شما را در بر می گیرند، ترمز دستی که همچنان به صورت سنتی باقی مانده و دورشمار موتوری که برای جلب توجه هر چه بیشتر ساخته شده. از نظر ما که کار بخش performance هیوندای به اندازه بخش M بی ام و خوب بوده است. آلبرت بیرمن، رئیس این بخش می گوید: هیوندای i30 N هیچ هدفی جز فراهم آوردن حداکثر لذت رانندگی برای مشتریان در یک پکیج سریع و قدرتمند ندارد.

هنوز قیمت خودرو اعلام نشده ولی هر چه که باشد، باید برای رقابت با هوندا سیویک تایپ R، فولکس واگن گلف GTI، سئات لئون کوپرا و پژو ۳۰۸ GTI به عنوان رقبای اصلی خود آماده باشد. اولین نسخه های آن هم در اواخر سال ۲۰۱۷ تحویل مشتریان می شود.

منبع : اف وان ایران