معرفی ویژن میباخ ۶ کابریولت کانسپت توسط مرسدس بنز

بامداد امروز، مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت کانسپت ۲۰۱۷ (۲۰۱۷ Mercedes-Benz Vision Maybach 6 Cabriolet Concept) معرفی و تصاویر ان رسما منتشر شد. مرسدس بنز ویزن میباخ ۶ کابریولت، در واقع نسخه روباز مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ است.

مرسدس بنز در سال گذشته مدل مفهومی Maybach Vision 6 concept 2016 را به جهانیان معرفی کرد. این خودرو در نسخه کوپه بوده و توجهات عمومی زیادی را بر انگیخت و با  طراحی خاص و مجلل خود، عده ای را بر آن داشت که تصور کنند که مرسدس با این مدل مفهومی در آینده و در قالب نام میباخ، قصد رقابت با محصولات فوق لوکس کمپانی انگلیسی رولزرویس را دارد.

اما با معرفی نسخه روباز این مدل مفهومی میباخ و انجام تغییراتی در جهت تکامل این خودرو، تصورات و گمانه نی های فوق بیشتر رنگ واقعیت به خود گرفت. در ادامه به بررسی مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت کانسپت ۲۰۱۷ می پردازیم :

طراحی خارجی

قسمت جلوی مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت نسبت به مدل کوپه، تغییرات خاصی را به خود ندیده است که قابل شرح باشد.

در قسمت کنار، مرسدس بنز ویزن میباخ ۶ کابریولت تغییرات عمیق تر و تکاملی تر بوده است. رینگ های آن به مدل تولیدی نزدیک تر شده اند و زه آلومینیومی رکاب خودرو باریک تر گشته اند.

در بررسی مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت کانسپت ۲۰۱۷ به بخش عقب خودرو می رسیم. در این نما از مرسدس بنز ویزن میباخ ۶ کابریولت نیز تغییرات بزرگی را شاهد نیستیم به جز نوشته ای که در بخش میانی عقب حک شده و از عنوان Vision Maybach Concept 6 به ۶ Vision  تغییر یافته است.

نمای داخلی خودرو

در کابین مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ کابریولت کانسپت ۲۰۱۷ طرح داشبورد خودرو شکلی تکاملی دارد. به طوری که کیلومتر شمار و درو سنج دایره ای شکل طبیعی تر گشته اند و کف پوش خودرو، قسمت قرار گیری دسته دنده و کنسول میانی نیز رنگ چوب و قهوه ای به خود گرفته اند. بررسی مرسدس بنز ویزن میباخ ۶ کابریولت را با افزودن فلز آلومینیوم به بخش هایی از غربیلک فرمان توسط بنز به پایان می رسانیم.

تغییرات طراحی مرسدس بنز ویژن میباخ ۶ در نسخه کابریولت نسبت به کوپه اندک بوده است و باید دید کمپانی سرشناس آلمانی، در آینده نسخه های تکاملی تر و نزدیک تر به نمونه تولیدی را معرفی خواهد کرد یا صرفا با طرح هایی کانسپت، سعی در جلب توجه علاقه مندان و همچنین استفاده از عناصر طراحی ویژن ۶ میباخ در مدل های تولیدی آینده این شرکت است.

دوستان عزیز می توانند تیزر رسمی این مدل جدید و شاهکار مرسدس بنز را در ویدئو زیر مشاهده نمایند.

 

مطالب مرتبط :

نسل بعدی شاسی بلند GLA مرسدس بنز در حال تست