معرفی پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

بازار خودرو آمریکا را باید رقابتی ترین بازار خودروی جهان دانست. گرچه این بازار در سال های اخیر رتبه میزان فروش خودرو در جهان را به چین واگذار کرد اما با وجود چنین وضعیتی، بازار خودرو این کشور همچنان به لحاظ فروش خودروها در بالاترین سطح و قیمت، در سطح جهان حرف نخست را می زند.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

به تازگی نشریه USA Today، لیستی از بهترین خودروهای بازار در سال 2017 در هر کلاس را معرفی کرده است که در ادامه قصد داریم جزئیات موجود در این گزارش را تشریح نماییم.

کلاس های مختلف خودرو و پرفروش ترین آنان

پرفروش ترین های بازار خودرو امریکا بدین ترتیب است.

سدان کامپکت

در این کلاس، در کمال تعجب هوندا سیویک توانست تویوتا کرولا را پشت سر گذاشته و با میزان فروش 345 هزار دستگاهی با اختلاف قابل توجهی در مقایسه با کرولا که توانسته 290 هزار دستگاه بفروشد در جایگاه نخست این کلاس قرار گرفت.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

سدان سایز متوسط

این کلاس خودرویی در بازار ایالات متحده بسیار محبوب بوده و امسال همچون سال های گذشته تویوتا کمری موفق شد با فروش 43 هزار دستگاه بیشتر از اصلی ترین رقیب همیشگی خود یعنی هوندا آکورد در مقام اول قرار گیرد.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

کلاس خودروهای عضلانی

این کلاس به طور ویژه ای در ایالات متحده پرطرفدار و البته خاص این کشور است در این بین طبق روال گذشته فورد موستانگ دوست داشتنی موفق شد 74 هزار دستگاه خودرو بفروشد و تاج پادشاهی این کلاس را از آن خود نماید. شورلت کامارو 64 هزار دستگاه و دوج چلنجر نیز با فروش 60 هزار دستگاهی، توانستند رتبه های دوم و سوم را از آن خود کنند.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

کلاس کراس اوور

این کلاس همچنان در بازار خودرو آمریکا و سایر بازارها در حال رشد است و امسال تویوتا توانست گوی سبقت را از هوندا بگیرد و با فروش 375 هزار دستگاهی مدل RAV4 ، مدل CRV هوندا را که 340 هزار دستگاه فروخته پشت سر بگذارد.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا

کلاس وانت های فول سایز

این کلاس، بزرگترین بازارش در همین بازار آمریکا است، جایی که پیکاپ ها حتی از سواری ها نیز بیشتر به فروش می رسند. در این کلاس نیز فورد F-150 با اختلافی فاحش در جایگاه نخست و شورلت سیلورادو و GMC سی یرا در مکان های بعدی جای گرفتند.

پرفروش ترین های بازار خودرو آمریکا