رشد صنعت خودرو چین

رشد و گسترش صنعت خودروی چین در سال های اخیر به سرعت در حال پیشرفت است. به طوری که اگر خودروهای تولید این شرکت را در ۱۰ سال گذشته مروز و با محصولات امروز مقایسه کنیم این جهش و پیشرفت بیش از پیش نمود پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی فروش یکی از خودروهای چینی بازار کشور یعنی ام وی ام X33 بپردازیم.

اما در چند سال اخیر چین با استفاده از ظرفیت های خودروسازان خارجی تولیدکننده در چین و همچنین برنامه ریزی درست و نیروی کار ارزان این کشور، موفق شد در این صنعت گام رو به جلوی بلندی را بردارد و حتی برخی خودروسازان آن به تدریج دست از کپی برداری از محصولات روز خودروسازان معروف جهان دست برداشتند و سعی می کنند زبان طراحی جدیدی را برای خود به وجود آورند. در سال های اخیر که موج واردات خودروهای چنینی به کشورمان سرازیر شد، ایرانیان نیز در حال لمس پیشرفت چین در صنعت خودرو هستند.

ام وی ام X33 پرفروش ترین شاسی بلند چینی

یکی از خودروهایی که شرکت ام وی ام توانست با آن به موفقیت های نسبتا خوبی در بازار کشور دست پیدا کند ام وی ام X33 است.  این خودرو گرچه در نسل های اول و دوم از طراحی قدیمی برخوردار بوده ولی با وجود تب بازار شاسی بلند در میان ایرانیان تا حدی زیادی توانست مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کند. این خودرو در نسل سوم خود رویکرد تکاملی خود را ادامه داده و طراحی بیرونی آن با فیس لیفت همراه شده و بیش از این قسمت، دچار تحول شده و از حالت قدیمی بودن خود خارج شده است و از کابینی نسبتا به روز برخوردار شده است.

ام وی ام X33 از ابتدای سال ۲۰۱۷ توانست در بازار خودرو کشورمان ۱۰ هزار دستگاه از این شاسی بلند را بفروشد و با این میزان فروش بالا، توانست لقب پرفروش ترین خودروی شاسی بلند چینی که در کشورمان تولید می گردد را از آن خود نماید.

لازم به ذکر است این خودرو پرفروش توسط نمایندگی های ام وی ام (مدیران خودرو) در سراسر کشور با قیمت ۷۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به مشتریان تحویل داده می شود و از موتور ۲ لیتری ۱۳۶ اسب بخار با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک برخوردار است.

مطالب مرتبط :

رشد خیره کننده فروش خودرو در بازار چین