خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و

خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز خواهد شد چرا که طرح ها و مدلهای کمپانی بی ام و به جایی رسیده که تقریبا تمام مدلها مشابه هم شده اند، اما گویا در نهایت، این روند رو به پایان است.

آدریان ون هویدنک، رئیس بخش طراحی بی ام و بیان داشته که محصولات آتی با ظاهر متفاوت تری عرضه خواهند شد. ون هویدنک در این خصوص به خبرگزاری Automotive News گفته است که: به زودی خواهید دید که خودروهای بی ام و کاراکتر قوی تری را به نمایش خواهند گذاشت و قابل تفکیک تر خواهند بود.

وی در ادامه سبک کلی مدل های آینده را چنین توصیف کرد: “ما قصد داریم تغییرات بیشتری در مدلهای آتی ایجاد نماییم؛ و از خطوط کمتری استفاده کنیم؛ خطوطی که از آنها بهره خواهیم جست نیز خطوطی واضح تر و دقیق تر خواهند بود.”

شاسی بلند X2 پیشگام در تحول

خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و ابتدا با کراس اوور X2 شروع و سبب خواهد شد که این کراس اوور کوچک و جذاب بتواند قدرت آخرین طراحی های ون هویدنک را به وضوح به نمایش بگذارد. علاوه بر تغییر خطوط طراحی، ظاهر وسایل نقلیه آینده این کمپانی آلمانی تا حدودی مدورتر خواهد بود. قرار است این ظاهر منحنی شکل در مدل کاملا جدید سری 8 به کار گرفته شود. در داخل کابین نیز، شرکت بی ام و قصد دارد روند مدرن تری را در جهت از بین بردن دکمه های فیزیکی دنبال نماید.

خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز می شودخانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز می شود

به گفته وین هویدونک، این ساده سازی به معنای کاربردی تر شدن فضا خواهد بود. او در ادامه مصاحبه با Automotive News تاکید کرد: “در دورانی قرار داریم که در آن، اتومبیل ها در حال نشان دادن هوش خود هستند، بنابراین اطلاعات ورودی به آنها باید کمتر شود.”

با این حال به نظر می رسد، تولید طیف وسیعی از مدل های مشابه به فروش این کمپانی باواریایی آسیبی نرسانده است. در سال 2017، این شرکت 2,088,283 دستگاه از خودروهای خود را به فروش رساند .که نسبت به سال قبل، 4.2 درصد رشد داشته است. با این حال این رقم برای پشت سر گذاشتن مرسدس، کافی نیست.

خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز می شودخانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز می شود

تحول در طراحی سایر برندها

در حال حاضر، بی ام و تصمیم گرفته تا در سال 2020 از میزان فروش مرسدس بنز پیشی بگیرد. طراحان آئودی نیز از تولید سری خودروهایی با ظاهر یکسان خسته شده اند. سبک جدید طراحی کمپانی آلمانی آئودی موسوم به Four Rings برای متمایز نمودن مدل های آئودی در بازارهای در حال ظهوری مانند چین استفاده می شود.

خانه تکانی در طراحی محصولات بی ام و به زودی آغاز می شود

اولین مدلی که نمای به روزتر و متمایزتری را دریافت خواهد نمود، شاسی بلند Q2 است، علاوه بر این، در ظاهر مدل هایی نظیر کراس اوور الکتریکی این شرکت که E-Tron Quattro نام گرفته است نیز باید تغییرات بیشتری اعمال گردد.

منبع : Motor1.com

مترجم : سهیلا دوست پژوه

در پایان از شما دعوت می کنیم با شاسی بلند X2 که پیشگام در تحول طراحی محصولات بی ام و است بیشتر آشنا شوید