Q Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتی

چند روز پیش بود که اینفینیتی (Infiniti)، برند لوکس و زیر مجموعه کمپانی نیسان تصاویری از مدل کانسپت جدید (مطلب مربوط به آن را در اینجا می توانید مشاهد نمایید) خود را منتشر کرد و وعده نمایش آن در دیترویت را داد. کانسپت جدید اینفینیتی طراحی آینده نگرانه داشته و زبان طراحی جدید محصولات اینفینیتی را در سال های آتی به تصویر می کشد.

Q Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتیQ Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتی

در تصاویر منتشر شده ، صرفا نمای بیرونی خودرو کانسپت به نمایش در آمده اما با شروع رسمی نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی ، نمای داخلی و کابین این خودرو نیز قابل مشاهده است.

طراحی داخلی کانسپت ژاپنی

در قسمت کابین، مدل Q Inspiration از طراحی خاصی بهره برده و در آن سعی شده از کمترین کلیدهای معمولی استفاده شده است و تمام فضای داخلی خودرو از طریق تماس لمسی قابل کنترل است.

Q Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتی

در بخش میانی داشبورد از نمایشگری عریض استفاده شده که فضای کاملا متفاوتی را رقم زده است. برای هر کدام سرنشینان داخل خودرو، تبلت مجزایی در نظر گرفته شده که از طریق آن می توانند به تماشای ویدئو پرداخته و یا در فضای اینترنت به وبگردی بپردازند.

Q Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتیQ Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتی

از آنجایی که اینفینیتی یک برند لوکس محسوب می گردد در جای جای کابین از چوب و چرم استفاده شده که در نوع خود از مرغوب ترین ها هستند.

پیشرانه و بخش فنی

در زیر کاپوت کانسپت جدید اینفینیتی موتوری 4 سیلندر جاسازی شده است که انتظار می رود این سدان کانسپت همانند یک خودروی 6 سیلندر ، توان خروجی داشته باشد. از آنجایی که اینفینیتی از موتوری کوچک در این مدل بهره می برد همین امر سبب شده فضای داخلی وسیعی در اختیار سرنشینان قرار گیرد.

Q Inspiration، کانسپت جدید اینفینیتی

با وجود اینکه کانسپت Q Inspiration طراحی آینده خودروهای اینفینیتی را نمایش می دهد اما هنوز هیچ برنامه ای در خصوص تولید این خودروی چهار نفره از سوی زیر مجموعه کمپانی نیسان (Infiniti) وجود ندارد و شاید صرفا از عناصر طراحی آن در مدل های جدید و تولید انبوه اینفینیتی الهام گرفته شود.

در بخش زیر می توانید کلیپی از مدل مفهومی اینفینیتی را تماشا کرده و با آن بیشتر آشنا شوید.